İpek Böceği Yetiştiriciliği

ipek böcekciliği, ipek böceği yetiştiriciliği, iş fikirleri, para kazanma

İpek Böceği Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

İpek böceği yetiştiriciliği genel olarak babadan oğula aktarılan bilgi ve yöntemlerle yapılsa da kazancının yüksek olmasından dolayı ipek böceği yetiştiriciliğini devlet desteği ile de yapmak mümkündür. İpek böceği yetiştiriciliği en iyi iş fikirleri arasın da yer alıyor. İpek böceği yetiştiriciliği yapmak için ilk olarak ipek böceği yumurtası almanızı gerekiyor. Ancak ipek böceği yetiştiriciliği için yapmanız gereken bir diğer şey ise ipek böceklerinin ana besin kaynağı olan tut ağacı yaprağı da olması gerekiyor.

İpek böceklerinin kaliteli bir ipek üretmeleri için tut ağacının yaprağını tüketmesi gerekiyor. Ayrıca tut yaprağının yanı sıra ikinci besin kaynakları olan kara tut yaprağını da tüketiyor. İpek böceği yetiştiriciliği para kazanma açısın dan da oldukça büyük getiri sağlıyor.

İpek Böceği Yetiştiriciliği Para Kazanma

İpek böceği yetiştiriciliği yaparak oldukça güzel miktarlarda para kazanma imkânınız bulunuyor. İpek böceği yetiştiriciliğini özellikle de devlet destekli bölgeler de yaptığınız takdirde kazancınız daha yüksek miktarlara çıkacaktır. İpek böceği yetiştiriciliğini devlet destekli bir bölgede yaptığınız takdirde ipek böceği yumurtalarını devlet desteği ile alabilir ve üretmiş olduğunuz ipeği kilogramı 35 ila 45TL arasında satabilirsiniz. İpek böcekleri ortalama olarak 40 gün içerisinde hasat a hazır hale geliyor. Bu sayede ayda yaklaşık olarak 150 ila 200 kilogram ipek üretebilmenize olanak sağlıyor. Üretmiş olduğunuz 150 ila 200 kilogram arası ipekten elde edeceğiniz kazanç ise yaklaşık olarak 6000TL ile 8000TL arasında bir kazanca sahip olabilirsiniz.

İpek Böceği Yetiştiriciliği İş Fikirleri

İpek böceği yetiştiriciliği oldukça eskiye dayanıyor. İpek böceği yetiştiriciliği son zamanlarda kolay ve yüksek kazanç sağlamsı nedeniyle giderek büyüyen bir tarımsal faaliyet haline gelmeye başlıyor. İpek böceği yetiştiriciliği yapmak için çok fazla bir yatırım yapmanız gerekmiyor.

Bu sebepten dolayı ipek böceği yetiştiriciliği oldukça iyi ve kârlı bir halini alıyor. İpek böceği yetiştiriciliği iş fikirleri diğer birçok iş fikrinden daha kârlı olduğundan dolayı devlet tarafından da oldukça iyi bir şekilde destekleniyor. Öyle ki devlet destekli bölgelerde yaptığınız ipek böceği yetiştiriciliğin de diğer bölgelerde kazanacağınız dan daha fazla para kazanma imkânınız bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*