Kosgeb Destekleri İle Kurabileceğiniz İşler

Kosgeb Desteği İle Kurulabilecek İşler

Kosgeb kendi işinin patronu olmak isteyen,  ticarete atılmak isteyen,  yeni bir gelir kapısı bulmak isteyen kişiler için sermaye sağlayan önemli bir kuruluştur.  Kosgeb ülke ekonomisi yükseltmek ve işsizler için yeni iş alanları yaratmak adına devlet kredisi veren resmi bir kurumdur. Bu kurumun verdiği sermayeye hibe denilir.  Kosgeb tarafından hibe alabilmek için birtakım zorunlulukları yerine getirmek gerekir. Bunlar arasında en önemlisi iyi bir iş planıdır.  Tabi ki kosgeb her türlü iş alanı için hibe vermez. Başvuracak kişiler Kosgeb’in desteklediği iş alanları ile ilgili iş planları oluşturarak başvuru yapmalıdırlar.

Kosgeb’in Desteklediği Sektörler

Kosgeb birçok sektörde destek sağlamaktadır. Fakat desteklemediği sektörlerde bulunmaktadır. Bu sebeple Kosgeb desteği almak isteyenler bu sektörlere uygun başvuru yapmalıdırlar.  Kosgeb kendi internet sitesinde desteklediği sektörleri ayrı ayrı alanlara ayırarak ve bu alanların altına alt dallar ekleyerek yayınlamıştır. Bu alanlar ve alt dallar iyi incelenmelidir.

İmalat Sektöründe Kosgeb Desteği İle Kurulabilecek İşler

Kosgeb imalatı yapılabilen her üründe destek vermeye hazırdır. Bunlar arasında özellikle gıda ürünlerinin imalatı yani süt ürünlerinin işlenmesi veya fırın ve unlu mamullerin hazırlanması yada et ürünlerinin işlenmesi gibi birçok gıda imalatına destek sağlamaktadır. Bunun yanı sıra tekstil ürünlerinin imalatında da Kosgeb destek vermektedir. Özellikle dokuma, giyim, deri işlenmesi ve ayakkabı yapımı gibi tüm tekstil ürünlerine hibe vermektedir. Bunların haricinde kağıdın geri dönüştürülmesi ile yapılan tüm iş alanlarında Kosgeb’e başvurulabilir.

İnşaat Sektöründe Kosgeb Desteği Alınabilecek İşler

Kosgeb birçok alanda destek sağladığı gibi inşaat sektörüne de destek vermektedir. Özellikle bina, köprü ve tünel inşaatı, kara ve demir yolu yapımı gibi işlerde destek verdiği gibi tüm tesisat işlerinde de Kosgeb desteği alabilmek mümkündür.

Konaklama Ve Yiyecek Hizmetleri Faaliyetlerinde Kosgeb Desteği

Kosgeb günümüzde en çok tercih edilen iş alanlarından biri olan restoran ve kafe işletmeciliğinde de kişilere hibe vermektedir. Özellikle restoran ve yemek şirketleri kişiler tarafından en çok hibe desteği alan iş alanlarıdır. Bunların yanı sıra otel, motel ve kamp hizmetleri içinde sermaye desteği verilmektedir.

Kosgeb’in desteklediği birçok sektör ve alt dallar bulunmaktadır. KOSGEB tüm bu sektörleri kendi internet sitesinde ayrıntılı olarak hibe desteği almak isteyenlere sunmuştur. Kendi işinin patronu olmak isteyenler KOSGEB’i araştırarak bu hayallerini gerçekleştirebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*