Organik Sabun Yapımı ve Satışı

Evde Sabun Yapımı

Evde hobi olarak organik sabun yapan birçok kişi vardır. Bu işin en güzel yanı ise bu hobinin çok kolay şekilde bir iş haline gelebilmesidir. Organik sabun nasıl yapılır biliyorsanız eğer, hiç vakit harcamadan kendi işinizi kurmalısınız. Günümüzde organik sabuna talep oldukça yoğundur. Kimi insan kullanmak için kimisi ise süs olarak almaktadır. Bununla birlikte bilindik bir satıcısı yoktur. Doğru bir strateji ile satış yaparsanız çok güzel paralar kazanmanız kaçınılmaz olacaktır.

Organik sabunu çok ufak maliyetle üretebilirsiniz. Düşük karla sattığınız zaman sürümden çok güzel paralara kazandırabilir.

Organik Sabun Satış Yolları

1 – Yakın Çevre

Yakın çevre sadece eş, dost, akraba değil. Yakın çevrenizde ki işleri ile anlaşarak bu sabunları satabilirsiniz. Örneğin çevrenizde ki bir tuhafiye ile anlaşarak komisyon karşılığı orada satabilirsiniz yada bir terzi de. Tek yapmanız gereken maliyeti çıkardıktan sonra her sabun için karşı tarafa bir komisyon vermek olacaktır. İşletmeler ile iletişime geçmekten korkmayın. Girişimciliğin en başı bir yerden başlamaktır.

2 – Kermesler – Fuarlar

Etrafınızda gerçekleşen etkinleri takip edin. Yaptığınız ürünleri kermes, fuar, el işi kursları etrafında reklamınızı yapabilir kendinize bir müşteri topluluğu oluşturabilirsiniz. Organik sabun herkesin ilgisini çekebilir. Önemli olan tanıtımını güzel yapmak.

3 – Hediye Sepeti İşine Girerek

Diğer rakiplerinizden sizi ayıracak bir özellik olabilir hediye sepeti ile organik sabun satmak. Hediye sepetleri tasarlayarak müşterilerinize değişik bir bakış açısı yaratabilirsiniz. Bakım sepeti, organik paket, sabun çeşitleri gibi isimler ile pazarlamanıza renk katabilirsiniz.

4 – Sosyal Medya Kullanarak Organik Sabun Satmak

Çağımızın veli nimeti sosyal medya. Reklam için de, pazarlama için de, satış yapmak için de mükemmel bir alan. Hem müşterileriniz ile iletişim halinde olabilir hem de satışını gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram da ve Facebook’ta satış yapmak çok kolay. Tek yapmanız gereken kendinize bir takipçi kitlesi oluşturmak. Bunun için ürettiğiniz organik sabunların fotoğraflarını özenle çekmeniz ve süslemeniz lazım. Unutmayın ki çok fazla rakibiniz var.

5 –Web Sitesi Açmak

Sosyal medyaya göre rekabet alanının daha düşük olduğu bir satış platformu. Bir blog sayfası ve e-ticaret sitesi ikilisini gerçekleştirirseniz eğer çok kısa zamanda ilk sıralara gelme şansınız var. Çok fazla gelişmemiş bir sektörde ne kadar erken davranırsanız o kadar çok kazanırsınız. Aynı zamanda bir marka olma, en üst sıralarda olma gibi şanslarınızda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*