Trambolin Ve Şişme Park İşletmek

Trambolin Ve Şişme Park İşi Kazançlı mı?

Sermaye bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız ve farklı bir iş alternatifi arıyorsanız son zamanlarda trambolin ve şişme park işletmek çok cazip. Bu iş bağımsız olarak veya bayilik yoluyla yapılabilir. Özellikle tatil günleri müşteri sayısı daha da artacağı için tatmin edici kazançlar elde etmek mümkün.

Neden Trambolin ve Şişme Park İşi?

Türkiye’de çok fazla trambolin ve şişme park yok. Yani nispeten yeni bir iş sayılır. Çok fazla rakip olmadığı için iş oturursa yüksek kazançlar elde edilebilir. Ayrıca zaman ilerledikçe işi büyütmek ve parka yeni eğlence araçları eklemek te mümkün.

Planlama Aşaması

Bu işe başlamadan önce iyi bir planlama yapmak gerekiyor. Fazla rakip olmayacak ama yiyecek içecek sektörü gibi de her zaman talep görmeme durumu var. Planlama sürecinde parkın yeri, yapılacak yatırım, malzemelerin nasıl sağlanacağı belirlenmeli. En önemlisi reklam nasıl etkili ve en az maliyetle halledilebilir bu araştırılmalı. Tabi sermaye planlaması en önemli faktör olmaktadır.

Ne kadar sermaye olduğu, ne kadar daha kredi alınacağı, geri ödemenin nasıl yapılacağı ve en kötü ihtimal düşünülerek iflas edilmesi durumunda malzemelerin paraya dönüştürülmesinin ne kadar mümkün olacağı çok iyi belirlenmeli. Ayrıca hazır bir trambolin ve şişme park almak veya en baştan bunu kurmak seçenekleri arasında çok iyi araştırma yapılarak karar verilmelidir. Bu sektörde bayilik alarak işletme açmak ta mümkündür ve yüksek riski azaltacaktır. Bayilik teklifleri gelirse öncelik bayiliğe verilmeli ve en uygunu seçilmelidir.

Sigorta

Ticari risklerin zaten planlama aşamasında bilindiğini ve işletmenin açıldığını varsayarsak; park içinde müşterilerin yaralanma riskinin de olacağı göz önüne alınmak zorundadır. Her ne kadar güvenlik önlemleri alınsa bile zorlu fiziksel aktivite ve parkın yapısından ötürü bazı yaralanmalar olabilir ve açılan park tazminat talepleriyle fazlasıyla yıpranabilir. Bunun için sigorta şirketleriyle de çalışılmalı ve risk en aza indirilmelidir.

Trambolin Ve Şişme Park İşinden Ne Kadar Kazanç Elde Edilebilir?

Türkiye’de trambolin ve şişme park sektöründe aylık kazanç 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişir. Tabi ki bu kazançların hemen elde edilemeyeceği ancak iş oturduktan ve kara geçmeye başlandıktan sonra mümkün olacağı bilinmelidir. İş tutarsa parkı genişletme imkanı da olacağı için kazancı da doğru orantılı olarak arttırma şansı vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*