Üniversitelilerin Yapabileceği İşler

Üniversitelilerin Yapabileceği İşler

Üniversitelilerin Yapabileceği İşler Nelerdir?

Üniversite öğrencilerinin eğitim masrafları dışında sosyal ortamlarda harcadıkları miktar dikkate alındığında; pek çoğunun ailesinin gönderdiği miktar aylık harcamalarının yarısını ancak karşılayabiliyor. Bu durumda ülkemizde eğitim hayatını sürdüren milyonlarca üniversite öğrencisinin bir kısmı iş arayışı içerisine giriyor. Bu işlerin genel anlamda part time işler ders saatleri dışında yapılabilecek işler olduğu dikkat çekiyor. Her üniversite öğrencisinin yetenekli olduğu bir alan mutlaka vardır. İnsanların doğuştan almış oldukları yetenek ve yatkınlıklar meslekleri üzerinde doğrudan etkiye sahip. Öğrencilerin yapabilecekleri işleri belirlemeleri noktasında yeteneklerini, ilgi alanlarını gözden geçirmeleri şart. Uzunca bir süre çalışabilecekleri bir iş arayan bireylerin bu şekilde hareket etmeleri şart olsa da çok uzun süre çalışmayı düşünmeyen öğrencilerin buldukları ilk işe girdikleri görülüyor.

Üniversite Öğrencileri İçin Uygun İşler

Okuldan arta kalan zamanlarda harçlığını çıkarmak isteyen öğrencilerin yapabilecekleri işler ülkemizde genel anlamda belli.

İçerik Editörlüğü

Öğrencilerin evden çıkmalarına gerek kalmadan internet sitelerine ya da site sahiplerine günlük belirli oranlarda yazacakları makalelerin totalde hesaplanması ve ödemesinin yapılması neticesinde kazanç elde edilebilmekte. Ev ortamında internet bağlantısı olan bir bilgisayar yeterli. Günlük sürümden kazandıran bu işte güzel bir gelir elde edilebilmesi adına günlük en azından 10-20 arasında içerik üretimi yapılması gerekiyor. Bazı haber sitelerinin günlük 5 adet içerik üreten editörlerine 1300- 1500 TL arasında ödeme yaptığı görülüyor.

Pazarlama

Ürün satışlarına ihtiyaç duyan şirketlerin belirli sayılardaki personellerin ellerine verdikleri promosyon ürünleri ile tanıtım ve pazarlamalarını yaptırdıkları biliniyor. Herhangi bir şirket bünyesinde ürünleri pazarlayarak kazanç elde etmeniz mümkün. Bu işte satışın yapıldığı oranlarda prim usülüne dayalı kazanç elde edilebileceği gibi belirli miktarlarda da anlaşılabilmekte.

Satış Mağazaları

Giyim, gıda, parfüm ya da herhangi bir alanda satış yapan mağazalar bünyesinde mesai saatleri içerisinde satışlarınızı gerçekleştirerek işverenin işlerini kolaylaştırabilirsiniz. Okulda arta kalan zamanlarda belirli mağazaların bünyesinde saatleri ayarlanmış şekilde çalışarak kazanç elde etmeniz mümkün. Elde edeceğiniz kazançların ekonominizi fazlasıyla rahatlatacağından emin olabilirsiniz.

Üniversitelilerin yapabileceği işlerin bir sınırı bulunmuyor. Genelde satış, pazarlama ve dağıtım işlerine verilen öğrencilerin günlük verilen görevleri eksiksiz tamamlamaları neticesinde işverenle herhangi bir problem yaşamayarak uzunca bir süre çalıştığı dikkat çekiyor.


Bir önceki yazımız olan Mesleki Yeterlilik Kurumu MYK 50 personel alacak başlıklı makalemizde Mesleki Yeterlilik Kurumu, Mesleki Yeterlilik Kurumu memur alımı ve MYK ilanı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ