Yaz Aylarında Yapılabilecek İş Fikirleri

Row of city bikes for rent

Yaz aylarını para kazanarak değerlendirmek isteyen kişiler için hazırladığımız bu yazımızda bulacağınız iş fikirlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her yaştan insanın yaz sıcaklarında yapabileceği bu işler ile hem boş vakitlerinizi değerlendirecek hem de kendinize ait bir gelir elde edebileceksiniz.

Gençlere Yönelik 5 İş Fırsatı

Yaz ayları özellikle 16 ile 25 yaş arasında bulunan gençler için hem tatil yapmak hem de para kazanmak için en ideal mevsim olarak görülüyor. Üniversite öğrencilerinin çoğunlukla iş aradığı yaz aylarında, iş bulmak veya bir yerde çalışmaya başlamak oldukça zorlaşıyor. Diğer yaş gruplarına oranla daha seçici olan genç kız ve erkekler, çalışma ortamlarının temiz olmasına, ikili ilişkilerin samimi ve dostluk çerçevesinde olmasına ve çalışma şekillerinin rahat olmasına oldukça özen gösteriyor. Hal böyle olunca hem çalışıp hem de tatil yapabilecekleri bir iş bulmak gençler açısından pek mümkün olmuyor.

Gençlere yönelik iş fırsatları değerlendirildiğinde ve hayallerindeki çalışma ortamı dikkate alındığında özellikle 20 iş fırsatının oldukça uygun olduğunu görebilmekteyiz. Peki bu iş fırsatları neler? Hep birlikte gençlere özel olarak bulduğumuz 5 iş fırsatına göz atalım!

Anketörlük:

Anketörlük mesleği hafife alınmaması gereken bir meslektir. Özellikle genç yeteneklere ihtiyaç duyan bu iş sektöründe, günün belirli saatleri çalışarak normal bir çalışan gibi ücret alabilirsiniz. Birçok AR-GE firması yapacağı saha araştırmalarında anketörlere ihtiyaç duymaktadır. Firmaya bağlı olarak gününüzün 4 ile 5 saatini ayırarak çalışabilirsiniz. Yapacağınız her anket başına ücretlendirilirsiniz. Bu ücretler genel olarak 1 ile 10 TL arasında değişmektedir. Bu işte dikkat etmeniz gereken anket yaptığınız kişilerin iletişim bilgilerini doğru almanız olacaktır. Yanlış bir bilgi işten çıkarılmanıza sebep olabilir.

Hediyelik Eşya Standı:

Türkiye’de bulunan sahil kesimlerinde yapabileceğiniz en iyi iş bir hediyelik eşya standına sahip olmaktır. Özellikle turistik bölgelerde kuracağınız hediyelik eşya stantları ile iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Turistik bölgelerde tatil yapmak isteyen kişiler ve özellikle de orada bulunan turistler için oluşturacağınız bu stantlarda kendi işinizin patronu sizler olabilirsiniz. Evinizde bulunan fazlalık hediyelik eşyaları satabilir veya bir hediyelik eşya dükkanı ile anlaşarak bu işi yapabilirsiniz. Günümüzde tatil bölgelerine gelen turistler, o bölgeyi tanıtan bir ürün satın almadan tatillerini sonlandırmıyorlar.

Bisiklet Kiralama:

Türkiye’de en çok yapılan işlerden biri bisiklet kiralama işidir. Evinizde birden çok bisikletiniz var ise bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Büyük şehirlerde ve sahil kesimlerinde sık sık yapılan bu işle saat başına ücret alabilirsiniz. Özellikle turistik bölgelerde bu işi yaparak yabancı para cinsinden kazanç sağlayabilir ve gelirinizi bir anda iki ya da üç katına çıkarabilirsiniz.

Takı Yapıp Satmak:

Gündüzleri tatilinizi yapıp akşamları para kazanmak ister misiniz? Modaya düşkün bir yapınız varsa ve el becerilerinizi kullanmak hoşunuza gidiyorsa bu iş tam da size göre olacaktır. Oldukça uygun fiyatlardan elde edeceğiniz takı yapım malzemelerini kullanarak ortaya çok hoş modeller çıkarabilirsiniz. Boş zamanlarınızı takı yaparak değerlendirebileceğiniz ve yaptığınız takıları özellikle turistik yerlerde satarak para kazanabileceğiniz bu işle kendi kendinizin patronu olabilirsiniz.

Reklam ve Organizasyon Elemanı Olmak:

Birçok firma yaz aylarını yeni hedefler belirlemek ve tanıtımlarını arttırmak için kullanmaktadır. Genç beyinlere ve yeni fikirlere aç olan bu firmalar ile çalışarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Firmanın üretmiş olduğu bir ürüne ait tanıtım ve reklam kampanyasında rol olarak günlük 50 ile 100 TL arasında bir kazanç sağlayabilirsiniz. Yapacağınız her reklam ve organizasyon elemanı olma işinde çalıştığınız yerden referans alabilir ve gelecekteki mesleğiniz için bu referansları kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*