İski Borç Sorgulama

iski borç ödeme1981 yılında kurulan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bağımsız bütçeli bir kuruluştur. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kurumun aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütür.  İSKİ, idari yapılanmasında 4 Genel Müdür Yardımcılığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, İç Denetim Birim Başkanlığı, 19 Daire Başkanlığı ve 97 Müdürlük bulunuyor. Özellikle teknik kadrodaki 4 Bin 863 işçi, 2 Bin 337 memur ve 295 sözleşmeli olmak üzere toplam 7 Bin 495 personel görev yapmaktadır. İSKİ İstanbul’da 4 Milyon 732 Bin 908 aboneye hizmet veriyor.

İSKİ’nin hizmet almak isteyenler, İSKİ ile sözleşme yaparak su veya atıksu abonesi olurlar. İSKİ aboneleri mekanik veya kartlı sayaçlar kullanıyor. Sözleşmeler tüketici grubuna göre ev, işyeri, genel ve katma bütçeli kurumlar, sanayi ve şantiye, belediyelere toplu su, köy ev ve köy işyeri sınıflandırmasına göre yapılıyor.

İSKİ içme ve kullanma suyunu ihtiyaç sahiplerine dağıtır. Kullanılmış suları toplayarak uygun bir deşarja yönlendirir.

Yağış sularının yerleşim bölgelerine zarar vermemesi için tahliyeye bağlanması çalışmalarını yürütür. İSKİ abonelerin arıza, kesinti gibi sorunları olduğunda en kısa sürede çözümünü sağlar. İSKİ ekipleri İstanbul’lu vatandaşların daha güvenilir ortamlarda su kaynaklarının sağlanması için 7/24 içme suyu ve atıksu hizmetlerini dünya standartlarında ulaştırmaya çalışıyor. İSKİ aboneleri faturalarını İSKİ şubeleri ve veznelerinden, ilgili bankaların şubelerinden, internet bankacılığı kanallarından ödeyebilir. İSKİ Borç Sorgulama sistemi ile online borcunu öğrenmek mümkün.

İSKİ Borç Sorgulama sistemine buradan ulaşabilirsiniz. 

Arıza ve Şikayetleriniz bildirmek için ücretsiz ü 185 Numarasını arayabilirsiniz.

  • Adres:  GÜZELTEPE MAHALLESİ ALİBEY CADDESİ NO:7 34060 EYÜP/İSTANBUL
  • E-mail: iski@iski.gov.tr
  • Tel: 0212 321 00 00
  • Faks: 0212 321 77 19