Bank Asya İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru

Bank Asya İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru

Bank Asya İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru

Bankanın 2012 hedeflerini düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Çelik, geçen yılın ilk 9 ayında bankanın aktif büyüklüğünün yüzde 19 artırarak 17 milyar 212 milyon TL’ye yükseldiğini, bu yıl ise yüzde 15’lik bir büyüme öngörüldüğünü bildirdi.

2011’de yakalanan büyümenin, temel bankacılık faaliyetlerine odaklanma stratejileri neticesinde gerçekleştiğini söyleyen Çelik, 2012 yılında KOBİ Bankacılığı ve Bireysel Bankacılık alanlarında geliştirdikleri ürün ve hizmetlerde büyüme ivmesini devam ettireceklerini kaydetti. Bankanın başlattığı ‘Çobanyıldızı Projesi’ ile KOBİ finansman paketlerini yenilediklerine dikkat çeken Çelik, “Yeni finansman türleri ile birlikte, kredi ödeme şekillerinde alternatifler, nakit yönetimi ve danışmanlık gibi hizmetleri de işletmelere sunacağız” dedi. 2012 yılında bireysel ve KOBİ kredilerinde yüzde 36 büyüme hedeflediklerini söyleyen Çelik, genel olarak kredilerde yüzde 18, mevduatta ise yüzde 17 büyüme öngördüklerini açıkladı.

“KAYNAK YAPIMIZI TABANA YAYGIN KÜÇÜK TUTARLI FONLARDAN OLUŞTURACAĞIZ”

Bu yıl kaynak çeşitliliğinin artırılmasına önem verdiklerini ve yurt dışından sağlanan kaynakları yüzde 300 artırdıklarını belirten Çelik, 2012 yılında da bu stratejilerinin devam edeceğini söyledi. Çelik, “Ayrıca, mevcut kaynak yapımızın tabana yaygın küçük tutarlı toplanan fonlardan oluşmasını sağlayacağız. Tabana yayılan ve uzun vadeli kaynak yapısıyla güvenli ve sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz” dedi. Banka içerisinde tüm sektörlere ilişkin uzman kadrolar oluşturduklarını açıklayan Çelik, “Bu ekiplerle girişimcilere kâr-zarar ortaklığı anlayışı ile fon sağlayacağız. Böylece bankamız, kredi vermenin ötesinde riski paylaşarak, yeni ve kârlı projelerin önünü açacak” diye konuştu.

Yeni projelerini de açıklayan Çelik, şunları söyledi: “Girişimci, projesini ve tecrübesini, banka ise finansal gücünü, bilgisini ve dağıtım kanallarını ortaya koyacak. Aynı zamanda bu kârlı projeler için gereken yatırım, fon kurularak bireysel yatırımcılardan toplanacak. Böylece müşteriler yüksek kârlı projelere kendi bütçeleri kadar ortak olabilecek ve mevduatın çok ötesinde getiri elde edebilecekler. Bu çeşit yatırımların bir süre sonra halka arzı da söz konusu olabilir.”

“ORGANİK BÜYÜME SÜRECEK”

2012 yılına 200 şube ile girdiklerine belirten Çelik, “Bu yıl da organik büyümemizi devam ettireceğiz. Şube sayımızın yılsonunda 225 olmasını planlamaktayız. Genişleyen hizmet ağımız sayesinde Türkiye’nin her noktasına daha kaliteli ve daha hızlı hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bugün 4500 civarı olan çalışan sayımızı 2012’de artıracak ve 250 kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.

“HİNDİSTAN’DA TEMSİLCİLİK AÇMA İZNİ ALDIK”

Çok uluslu bir çalışan portföyüne sahip olduklarını ve bunu geliştireceklerini belirten Abdullah Çelik: “2011 yılında kurumsal yapılanma adına önemli adımlar attık. Bugün Bank Asya her biri alanında uzman yöneticilere ve çok uluslu bir çalışan portföyüne sahip. Her geçen gün genişleyen yabancı uyruklu çalışan kadromuz, yurt dışı projelerimizi hayata geçirmek adına gücümüze güç katıyor. Özellikle yurt dışı yatırımları söz konusu olduğunda, yatırım yapılan bölgeyi tanıyan çalışanların olması işimizi kolaylaştırıyor” diye konuştu. Hindistan’da temsilcilik açma izni aldıklarını söyleyen Çelik, bir ay içerisinde açılış yapacaklarını ve önümüzdeki aylarda Erbil’de şube açacaklarını sözlerine ekledi.

“KATILIM BANKALARININ 700’E YAKIN ŞUBESİ BULUNUYOR”

Türk bankacılık sektöründe katılım bankalarının payının yüzde 5 seviyesine ulaştığını söyleyen Çelik, bu payın her geçen yıl artan bir grafikle seyrettiğine dikkat çekti. Katılım bankalarının tüm bankacılık sistemindeki payının 2023 yılında yüzde 15 seviyesine çıkacağına inandığını ifade eden Abdullah Çelik, “Katılım bankalarının kendilerini geliştirmeleri ve yeni ürün arayışları neticesinde bu oran çok daha yükselecek. Bugün katılım bankalarının Türkiye genelinde tüm illerde toplam 700’e yakın şubesi bulunuyor. Sadece reel sektöre değil, tüm vatandaşlara hizmet götüren katılım bankalarının önümüzdeki yıllarda önü açık. Sektör belli bir olgunluğa erişti ve katılım bankaları herkes tarafından kabul gördü. Katılım bankaları faizsiz bankacılığı ve bu sistemin avantajlarını daha geniş kitlelere duyurarak müşteri ve şube sayısını artırmaya devam edecektir. Biz de Bank Asya olarak bu pazarın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

kaynak: bankalar


Bir önceki yazımız olan Vestel Personel Alımı, İş Başvurusu başlıklı makalemizde 2013 vestel iş başvurusu, vestel ve vestel alım ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*