Baymak- İŞKUR istihdam garantili meslek kursu

Baymak- İŞKUR istihdam garantili meslek kursu

iskur-baymak-is-garantili-kurs-egitimBaymak Makine ısıtma soğutma sektöründe Türkiye’nin lider markalarından birisidir. Baymak/Bdr Thermea Türkiye’ de,  801 Baymak, 265 Brötje,  117 Falke ve 81 Lambert bayisi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’nin önde gelen kuruluşu meslek edindirme kursları ile ülkenin kalifiye işçi ihtiyacına katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Firmanın İŞ-KUR ile iş birliği ile düzenlenen kurslara katılan kursiyerler Baymak tarafından istihdam ediliyor. Aynı zamanda altın bilezik kazanarak her yerde kalifiye elemen olarak iş bulabilmekteler.

Sektörünün lider ismi Baymak, mesleki eğitimleriyle de sektöre ve Türkiye’ye hizmet sunmaya devam ediyor. 2006 yılından bu yana meslek edindirme konusunda Baymak, İŞ-KUR işbirliği ile çok sayıda kursiyer altın bilezik sahibi oldu. Baymak mesleki eğitimlerinden başarı ile mezun olan 609 mezun bulunuyor. Bu kişilerin yüzde 92 ‘si çeşitli Baymak mağazalarında iş başı yaptı. Eğitim konularını her geçen gün genişleten Baymak Hizmet içi Eğitim Akademisi, Baymak’ta ihtiyaç olan nitelikli personel ihtiyacı doğrultusunda eğitim sunmaya devam ediyor. Baymak- İşkur kurslarında gaz altı kaynakçılığı, makine montaj elemanı, ısıtma-soğutma sistemleri bakım onarım teknisyenliği, elektrostatik toz boya konularında teknik personel yetiştirmenin yanı sıra çağrı merkezi müşteri temsilciliği konusunda da verilen eğitimlerle kalifiye iş gücü yaratılıyor.

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak amaçlarının İŞ-KUR’la birlikte işsiz gençlere meslek kazandırıp, işe yerleştirmeyi amaçladıklarını belirtiyor. Çolak, “Gençlerimizin bilgi ve becerilerini geliştirerek isdihdam sağlayarak ülkemizin kalkınmasında mesleki eğitimlerin büyük önemi büyüktür. Avrupa’nın en güçlü kazan, boyler, güneş kolektörü üretim tesisleri Baymak fabrikasında üretilir. Kurslara katılan gençlere mesleki eğitimler verip, staj sonunda başarılı olanları yüzde edindirmek için İŞ-KUR’ la işbirliği yaparak 609 mezun verdik. Mezunlarımızın yüzde 92’ sini istihdam ettik. Amacımız daha çok kişiye ulaşmak ve sektördeki diğer firmalara örnek olmak. Baymak alanlarında uzman, genç, dinamik ve eğitimli kadrosuyla gücünü her geçen gün daha da arttırıyor. Baymak, vasıfsız işgücünü eğitip kalifiye hale getirerek kaliteli elemanlar yetiştiriyor.  Eğitim alan gençler sadece Baymak’ta iş başı yapmanın dışında, sertifika sahibi kalifiye eleman olarak meslek kazanıyor. Böylece eğitim aldıkları alanda faaliyet gösteren her kurumda aranan kalifiye eleman haline geliyorlar. Ülkemizin kalkınmasında, potansiyel iş gücünü aktif hale getirmekten gurur duyuyoruz.”

Katılımcılar İŞKUR’ a kayıtlı işsizlerden seçiliyor. Kursiyerler detaylı bir eğitim sonrası Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifikalarını Baymak Akademi’den alarak istihdam garantili eğitim süreçlerini tamamlayarak iş başı yapıyorlar.

 

Başvuruda bulunmak isteyenlerin protokol yapılan ilgili İŞKUR’a müracaat etmeleri ve mesleği yapmakta gerçekten istekli olmaları gerekmektedir


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ