İŞKUR Girişimcilik Kursları

İŞKUR Girişimcilik Kursları

İşkurÇeşitli alanlarda ticaret yapmak için, sermaye koyarak bir iş fikrini geliştiren kişiye girişimci denir. İş yapmaya girişen kişi aynı zamanda kar amacıyla her türlü riski göz önüne alan kişidir. Girişimci mal ve hizmet üretebilmek için, bütün üretim öğelerini en iyi koşullarda birleştiren kişidir.İş sahibi olmak isteyenlerle, iş arayanları buluştura kamu kuruluşu İşkur kendi işini kurmak isteyen girişimcilere de destek veriyor. Düzenledikleri kurslarla girişimcilerin doğru adımlar atmasını sağlamak üzere eğitimler veriyor. Girişimcilik kurslarına kendi işinin patronu olmak isteyenler katılabiliyor.

İŞKUR Girişimcilik Eğitim Programı 

Bu programdan yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle kuruma kayıtlı olması gerekmektedir. Bu kişilere kendi işlerini kurmalarında rehberlik edecek, bilgilendirecek ve yardımcı olacak programa katılabilirler.

Programı kapsamında temel seviye girişimcilik eğitimi veriliyor. KOSGEB ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasındaki işbirliği çerçevesinde kurslar gerçekleşiyor.

Eğitim tamamlandığında, katılımcılara belge veriliyor. Kendi işini kurmak isteyen katılımcı belgesiyle KOSGEB’e başvuruyor. Kosgeb’ten destek almak için bir çok prosedür uygulanıyor. Ancak bu desteği alamasanız bile Eğitim programında öğrendikleriniz iş ve hayat tecrübesi olarak paha biçilemez tecrübeler edindiriyor.

 

 


Bir önceki yazımız olan Sakarya İşkur ve Meslek Edindirme Kursları başlıklı makalemizde iş-kur, işkur ve işkur sakarya hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kezban dedi ki:

    hasta kabul bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum şartlar neler acaba

BİR YORUM YAZ