İŞKUR Girişimcilik Kurslarına Katılım Koşulları

İŞKUR Girişimcilik Kurslarına Katılım Koşulları

İşkur Kendi işinin patronu olmak isteyenler, hedefleri küçük ya da büyük olanlar İşkur girişimcilik eğitim programlarına katılabiliyorlar. İşkur tarafından verilen, temel seviye girişimcilik eğitimi 70 saattir. Bu süre sınıf içi teorik eğitim ve atölye çalışmalarından oluşmaktadır.

Kimler İŞKUR Girişimcilik Kurslarına Katılabilir?

İşkur bu kurslara katılma şartlarını maddeler halinde sıralıyor. Bu şartları taşıyan kişiler kursa katılabiliyor.

– Kuruma kayıtlı olmak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak

– İş ve meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanılarak olumlu görüş almış olmak.

Kuruma kayıtlı olan, bir işyeri sahibi olup da, işletmesini geliştirmek isteyenler için de girişimcilik eğitimleri düzenleniyor.

Ayrıca tarımla uğraşanlar, ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, özürlü maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da programlara koşulsuz katılabiliyor.

Kursiyerlerin zaruri giderleri İşkur tarafından karşılanıyor. Ayrıca diğer meslek edindirme kurslarında olduğu gibi kurs süresi boyunca;

– İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi

– Bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar için Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri de İşkur tarafından karşılanıyor.

Kurslara nasıl başvuruluyor?   

Türkiye çapında bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine her zaman başvurarak, iş ve meslek danışmanından kurs tarihlerini ve başvurusunu yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Sakarya İşkur ve Meslek Edindirme Kursları başlıklı makalemizde iş-kur, işkur ve işkur sakarya hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ