İŞKUR İş Garantili Moda Tasarım Kurslarına kimler Katılabilir?

İŞKUR İş Garantili Moda Tasarım Kurslarına kimler Katılabilir?

iskur-moda-tasarim-kursuTürkiye İş Kurumu İŞKUR’un gençlere “altın bilezik” kazandırmak amacıyla düzenlediği kurslar büyük ilgi görüyor. Meslek Edindirme Kursları düzenleyen kurum, birçok işsize meslek kazandırarak iş sahibi olmasını kolaylaştırıyor. Kaliteli iş gücü yaratmak, kalifiye eleman yetiştirmek ve onlara istihdam sağlamak amacıyla birçok alanda meslek edindirme kursları açıyor. İşkur’un Meslek Edindirme Kursları piyasada en çok ihtiyaç bulunan, en çok aranan mesleklerde kurslar açıyor. Gençlerde en çok ihtiyaç olan bu mesleklerde eğitim alıyor. Bu dallarda mesleki bilgi kazanarak kolaylıkla işe yerleşiyor. İşkur Meslek Edindirme Kursları, işsiz ve mesleği olmayan kişilere yeni iş kapıları açıyor.

Hazır giyimin ve modanın  en popüler meslek haline getirdiği moda tasarımcılığı da İşkur kursları arasında en çok ilgi görenlerden biri. Moda tasarımcıları çok geniş bir yelpazede iş alanında isdihdam ediliyor. Büyük hazır giyim firmalarının olduğu kadar kişiye özel tasarım yapan Haute couture markaları da Moda Tasarımcıları ile çalışmayı tercih ediyor. Küçük atölyelerden, büyük markalara kadar sektörün her kolunda Moda Tasarımcısına iş fırsatı var. Gelişime açık, yaratıcı yönü kuvvetli, zevkli Moda Tasarımcılarına çok büyük talep var. Bu nedenle bu işe yakınlık duyanlar İşkur tarafından açılan kursları tamamlayan Stilistler (moda tasarımcıları) tekstil sektöründe kolaylıkla işe yerleştiriliyor.

Tekstilde Moda Tasarımcısı olarak çalışmak isteyenler için de İşkur kursları düzenleniyor. İşkur Moda Tasarımcısı kursları sayesinde sektördeki bir çok giyim markasında kolaylıkla işe yerleşebilirsiniz. Bu kursa katılmak isteyenlerin öncelikle İşkur’a kayıtlı olmaları gerekmektedir. Bu nedenle en yakın İşkur merkezine giderek kurs kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Bu kursa yoğun ilgi olduğundan başvuranlara mülakat yapılıyor. Katılım sayısının fazla olması halinde ise kura çekimi yapılarak kursiyerler belirtilmektedir.

İŞKUR kurslarına katılan kursiyerlere 25 TL cep harçlığı aylık olarak açtıkları hesaplara yatırılır. Ayrıca kursiyerlerin kurs süresi boyunca meslek hastalıkları ve iş kazası sigorta primleri İşkur tarafından karşılanıyor.

İŞKUR’un onayladığı müfredat çerçevesinde eğitim veren kurslardan yetişen gençler, çağrı merkezi görevlisi olarak büyük firmalarda işe yerleştiriliyor.

Moda Tasarımcısı Kursuna katılma şartları

1- İşkura kayıtlı ve işsiz olmak.

2- Açıköğretim hariç öğrenci olmamak (Bunun dışında yüksek öğrenimdeki ikinci öğretim öğrencileri, beklemeli öğrenciler, kayıtlarını dondurmuş olanlar kurs servisi ile görüşeceklerdir).

3- En az LİSE mezunu olmak.

4- 18 – 30 Yaş aralığında olmak.

5- İşbirliği yapılan firmanın belirlediği diğer şartlara sahip olmak.

Aranan şartları taşıyan adaylar belirtilen seçme yeri ve adresinde yapılacak kursiyer seçmesine nüfus cüzdanları ile gitmeleri yeterlidir. İşkur Çağrı merkezi eğitimlerinde hem teorik hem de pratik eğitim veriliyor. Teorik eğitimlerin ardından pratik eğitimler gerçekleştiriliyor.

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere MEB Onaylı Kurs Bitirme Belgesi veriliyor. Kurumsal firmalar sertifikası olan adayları hemen işe alıyorlar.


Bir önceki yazımız olan İŞKUR Çağrı Merkezi Görevlisi Kursuna kimler katılabilir? başlıklı makalemizde çağrı merkezi kursları katılma şartları, çağrı merkezinde çalışmak için aranan şartlar ve işkur hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. dilan dedi ki:

  ben sertifikamı aldım cokda güzel bi puanım var ama degerlrndirmek için ne yapmam lazım nereye başvurmam lazım yardımcı olurmusunuz?

  1. şevval dedi ki:

   aaa merhaba işkur iş vermedımı size kurs bıtınce ??

 2. mevlüt dedi ki:

  Merhaba. Moda tasarım kursu ne zaman başlıyor. Haftasonları
  varmı. Şu anda çalışıyorum, bu kursa katılmama engel olurmu.
  kurs saatleri ne nasıl.

 3. Erkam günay dedi ki:

  Merhaba şuanda lise okuyorum ve moda tasarım bölümü okumak istiyorum ileride bunun içinde hazırlık için kurslara gitmek istiyorum acaba işkur bu imkanı sağlayabilirmi

 4. Kerem dedi ki:

  Yas siniri var.30 yas ustu ne yapsin.lutfen 47 yasindayim.bizede firsat versinler.tesekur ederim

BİR YORUM YAZ