İşkur Mesleki Eğitim Kursları

İşkur Mesleki Eğitim Kursları

İşkur işsizlik oranının azalması, işsiz elemanların kalifiye eleman olabilmesi ve herhangi bir meslek sahibi olmayan insanların meslek sahibi olabilmeleri için her yıl düzenli olarak mesleki eğitim kursları düzenliyor. Bu kurslar en az 3 ay sürüyor ve bu süreç içerisinde İşkur mesleki eğitim kursuna katılan kişilerin sağlık sigortalarını yapıyor hem de günlük 15 TL para ödüyor.

Mesleki eğitim kurslarına başvuran işsiz adaylar arasından yapılan sınav sonucunda belirli bir kısım kurslara katılmaya hak kazanıyor. Mesleki eğitim kursları sonrasında yapılan sınavları başarı ile geçen kursiyerlere İşkur Mesleki Eğitim Kursu sertifikası da veriliyor.

İşkur Mesleki Eğitim Kurslarının Şartları

–          İşkur’un düzenlediği mesleki eğitim kurslarına katılmaya hak kazanmak için mutlaka İşkur’da işsizlik kaydınız bulunması gerekiyor.

–          Açılacak olan kurs için aranan özellikler arasında yaş ve eğitim durumu gibi şartların size uygun olup olmadığını kontrol etmeli ve şartların size uyduğundan emin olmalısınız.

–          Kurslara devam zorunluluğu bulunmaktadır. Mesleki eğitim kurslarına devamsızlık yaptığınız takdirde kaydınız silinecek, kazandığını maaş ödeme hakkını kaybetmiş olacaksınız ve başka bir mesleki eğitim kursuna kaydınız yapılmayacaktır.

–          Kursa kabul edildiğiniz takdirde kurs başlama tarihi itibari ile SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik kurumlarında kaydınızın bulunmaması gerekiyor. Herhangi bir iş yerinde çalışıyor ve sosyal güvenlik haklarından yararlanıyor iseniz kurs hakkınızı kaybetmiş olursunuz.

–          Mesleki eğitim kursuna devam ettiğiniz süre için günlük 15 TL ödeme alırsınız. Kursa devam edemediğiniz günler hesaplanır ve size yapılacak ödemeden kesilir. Toplam olarak alacağınız aylık ödeme ay sonunda vermiş olduğunuz banka hesabınıza yatırılacaktır.

–          Kurs başvurularınızı bağlı olduğunuz İşkur merkezine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru soncunda mesleki eğitim kursuna katılmaya hak kazandığınız takdirde size tebligat yapılacak ve kurs başlama tarihleri tarafınıza bildirilecektir.


Bir önceki yazımız olan Bursa İşkur İş İlanları başlıklı makalemizde Bursa İşkur İlanları, Bursa İşkur İş ve Bursa İşkur İş ilanı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. hulya tukenmez dedi ki:

  cilt bakım kursu na gitmek istiyorum

 2. Tugba Matur dedi ki:

  Ben satis danismanligi kursuna yada perakende satis kursuna gitmek istiyorum yada meslek egitim kursuna katimak istiyorum ams bugun birturlu ana sayfaya girrmiyorum kaydim var ama basvuru yapamiyorum

 3. hatice gönülaçar dedi ki:

  terzilik kursuna katılmak istiyorum.ismek te giyim kursuna gittim.ilgilenilirse sevinirim.

  1. alican dedi ki:

   ben terziyim isterniz size yardımcı olabilirim hatice hanm

 4. yağmur kapucu dedi ki:

  cilt bakim kursunuza katilmak istiyorum ama basvuru yapamadim bizleri bilgilendirirseniz sevinirim ii calismalar

 5. kur almak dedi ki:

  bende asistanlık kursuna katılmak isterim

 6. muhammet keskın dedi ki:

  saglık memuru kursuna katılmak ıstıyorum bunun ıcın ne yapmam lazım

 7. şükran zambaqk dedi ki:

  aşcılık kursuna katılmak istiyorum.

 8. *Mustafa Günal dedi ki:

  Kızım, Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans mezunu,aynı zamanda Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü mezunu,Çocuk gelişim kurslarına katılabilirmi ve süresi kaç aydır, benim ödemem gereken ücret varmıdır, bilgilendirilmemi arz ederim.

 9. alican dedi ki:

  bende güvnlik sertifikası almak istiyorum yardımcı 0labilenler msj atsın alican

 10. asrin dedi ki:

  Pastacilik kursuna katilmak istiyorum takip ediyorum ama yok ne zaman araliklarla kayit olunuyo

 11. Fatih dedi ki:

  Güvenlik kursuna gitmek icin lise diploması gerekiyormu acaba bilen bi özelden yazsın arkadaşlar fatih. Balay

 12. Aycan Karakus dedi ki:

  Muhasebe ve on muhasebe kursu varsa eger ben katilmak istiyorum

BİR YORUM YAZ