İŞKUR Müşteri Hizmetleri İletişim

İŞKUR Müşteri Hizmetleri İletişim

İŞKUR Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

İşkur kapsamında sunulan her detaya tam destek verilmesi amacı ile kurulan çağrı merkezi insanların tüm işlemlerin kısa sürede sonuçlanmasına imkan veriliyor. İşkur Müşteri Hizmetleri kapsamında sunulan imkandan faydalanmak isteyen kişilerin 444 75 87 numaradan ulaşım sağlanmaktadır. Belirlenen numaranın aranması sonrasında sistem otomatik olarak aktarılmasına olanak sunulacaktır.

lgili numaradan da her türlü desteğin alınması da sunulan imkanlar içerisinde yer alıyor. Çeşitli noktalarda bulunan İş Kur müdürlüklerinden de her türlü işlemlerin sağlanması söz konusudur. Kurum özellikle işsizlik alanında büyük adımlar gerçekleştirmektedir. İş arayışında bulunan kişilerin bağlı bulundukları İş Kur müdürlüklerinde atanan memurlar sayesinde işe alım ve yerleştirme sağlanması istihdam adı altında iyileştirmelerin gözlemlenmesine olanak veriyor.

İŞKUR Çalışma Kapsamı

Her durum için birbirinden farklı kurum ve kuruluşlardan destek alınan düzen içerisinde İŞKUR önemli gelişmelere ve imkanlara sahiplik yapıyor. İşkur tüm hizmetleri ile birlikte işlem yapmaya 1936 yılında giriş sağlamış bulunuyor. Bünyesinde bulunan her işlem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak işlemlerin yürütülmesine imkan sunuluyor. İşKur gibi önemli kurumun temel amacı, bulunduğu noktada istihdamın sağlıklı ve düzenli olarak işlem görmesine olanak verebilmesinin yanı sıra, istihdam alanında da yaygınlaşma sağlanmasına olanak sunulması yer alıyor.

İŞKUR kapsamından sağlanacak hizmetler belirli alanda sıralanıyor. Bünyesinde bulunan hizmet anlayışı ise, işsizlik ödeneğinin sağlanması, meslek ve iş alanında danışmanlıklarının sağlanması, ücret alanında garantili fon sağlanması, iş kaybı alanında sağlanan tazminatın bulunması, iş başı eğitim programlarının hemen her alanda bulunması, girişimcilik alanlarında sağlanan kursların bulunması, işgücü yetiştirme kurslarının bulunması, işgücü piyasa hizmetlerinin bulunması, yarım çalışma alanının bulunması ve ücret konusunda destek sağlanması ve çalışma ilişkileri alanında hizmetlerin sorunsuz ve hızlı adımlarla sağlanmasına olanak verilmesi sunulan seçenekler içerisindedir.

İŞKUR kapsamında sunulan her seçeneğe, yapılan adımlara ve detaylara ayrıca ALO 170 numarasından da ulaşım sağlamanız söz konusudur. Ayrıca yapılan işlemlere ait olumlu ve olumsuz her türlü yorum ve şikayetleri de belirlenen numaradan ulaşım sağlanması söz konusu detay içerisindedir.


Bir önceki yazımız olan İşkur Yaz Kursları 2017 başlıklı makalemizde işkur kurs branşları, işkur kurs ücretleri 2017 ve işkur Kursları Başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ