İŞKUR Özürlü Meslek Eğitim Rehabilitasyon Kursları

İŞKUR Özürlü Meslek Eğitim Rehabilitasyon Kursları

İŞKUR İŞKUR Meslek Edindirme Kursları işi mesleği olmayanları mesleği öğreterek iş imkanları sunuyor. Belli zamanlarda çeşitli alanlarda kurslar düzenleyerek iş gücü piyasasına kalifiye elemanlar kazandırmayı hedefliyor. İşkur kurslarına katılanlar arıca yol, yemek gibi giderlerini karşılamak için belli bir ücret alıyorlar. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere MEB onaylı kurs bitirme belgesi veriliyor.

İşkue, özürlülere ve hükümlü/eski hükümlülere de eğitim kursları düzenliyor. Özürlülere yönelik mesleki eğitim ve rehabilitasyon programları ile onlarında meslek sahibi olarak iş hayatına kazandırılmasını hedefliyor. Özürlülerin ilgi ve yeteneklerine göre, özürlüler yararına kurulmuş bulunan dernek, vakıf ve mesleki rehabilitasyon merkezleriyle sürekli iletişim kurarak, özürlü gruplarına yönelik projeler uygulanmaktadır.

Kurslara katılanlara, eğitimlere katıldıkları her bir fiili gün için kursiyer cep harçlığı verilerek, eğitim süresince iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ödenmektedir.

İşkur, Özürlülerin Mesleki Eğitimi ve Rehabilitasyonu projelerinin giderleri, özürlü çalıştırmayan işverenlerden ceza olarak kesilip kuruma aktarılan ceza paralarından karşılanmaktadır.

İŞKUR Özürlü Meslek Eğitim Rehabilitasyon Kursları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Sakarya İşkur ve Meslek Edindirme Kursları başlıklı makalemizde iş-kur, işkur ve işkur sakarya hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ