İŞKUR’a Olan Borcu Sorgulama

İŞKUR’a Olan Borcu Sorgulama

ankara-cankaya-iskur-hizmet-merkezi-1İŞKUR, işletmecilerin eleman bulmalarında aracılık eden, iş arayanların da iş başvurusu yaptığı bir sistemdir. Vatandaşlar İŞKUR sayesinde daha kolay iş ve meslek sahgibi olabiliyor. Kurumun çok yararlı faaliyetleri bulunmaktadır.İşkur günümüzde İnternet üzerinden de pekçok hizmetler sunuyor. Artık internet üzerinden iş veya işçi aramak mümkün.E-Devlet sisteminde İŞKUR’la ilgili olan tüm sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bu sistemde İŞKUR’a olan borç sorgulaması da yapılmaktadır.

İŞKUR’a Olan Borç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İŞKUR’dan aldığını bir hizmet karşılığında borcunuzun olup olmadığını onli sorgulayabilirsiniz. İŞKUR’a olan borcu sorgulama E-Devlet şifreniz ile sisteme girilerek yapılmaktadır. E-devlet şifresi olmayanların öncelikle herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanıyla birlikte giderek alması gerekmektedir.
Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına ve diğer sayfada “E-Devlet Şifresi” kısmına tıklayınız. Son olarak T.C. kimlik numaranızla birlikte e-devlet şifrenizi giriniz ve gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemler tamamlandığında İŞKUR’a olan borcu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. İşkur’a Olan Borcu Sorgulama işlemi E-devlet üzerinden TC kimlik no ve e-devlet şifrenizle İŞKUR’a olan borcunuzu sorgulayabileceğiniz bir hizmettir.

İŞKUR Borç Sorgulaması yapmak için Tıklayınız!


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ