İŞKUR’da, güvenlik görevlisi talebi arttı!

İŞKUR’da, güvenlik görevlisi talebi arttı!

İŞKUR, güvenlik görevlisi talebi arttı!   İŞKUR, en çok aranan meslekler arasında güvenlik görevlisi olduğunu açıkladı. Kurumun Haziran ayı verilerine göre en çok güvenlik görevlisi aranıyor. Açık İş İstatistiklerinde belirtilen rakamlara göre, işverenler toplam 125 bin 76 işçi ararken, en çok aranan işçi ise 4 bin 70 kişiyle güvenlik görevlisi oldu.

İŞKUR’un Haziran ayı açık iş Verileri’ne göre Haziran ayı itibariyle kuruma bildirilen 125 bin 76 açık iş var. En çok eleman ihtiyacı bildirilen ilanların başında ise 4 bin 70 ile güvenlik görevlisi bulunuyor. İşverenler İşkur’dan Haziran ayı itibariyle 3 bin 320 satış görevlisi, 3 bin 170 dikiş makineci, 2 bin 857 servis elemanı- garson, 2 bin 440 büro memur, 2 bin 339 gaz altı kaynakçısı, 2 bin 62 çağrı merkezi görevlisi talep etti. İşkur bu branşlarda iş arayan kişilerin çoğunu kısa sürede işe yerleştiriyor.

Öte yandan, işverenin en çok aradığı personel 51 bin 238 kişi ile imalat sanayi sektöründen oldu. İmalat sanayi sektörünü 13 bin 665 kişi ile toptan ve perakende sektörü takip etti. İşkur sertifika sahibi olan işsizlere, işe yerleştirmede öncelik tanıyor.


Bir önceki yazımız olan İŞKUR’dan Engellilere İş Kurma fırsatı başlıklı makalemizde Engellilere İş Kurma fırsatı, Girişimci Engel Tanımaz projesi ve işkur hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ