İŞKUR’dan Engellilere İş Kurma fırsatı

İŞKUR’dan Engellilere İş Kurma fırsatı

İşkurİŞKUR engelli vatandaşımıza kendi işini kurma fırsatını sağlamaya yönelik KOSGEB destekli girişimcilik kursları açıyor. İşkur engellilerin kendi işlerini kurmak için çeşitli kurslarla destek veriyor. Bu projeyle ilgili bugüne dek 4 Bin 500 engelli kendi işini kurmak için İşkur’a başvuru yaptı. Başvurusu yapılan engellilerin gerekli incelemeleri tamamlandıktan sonra İşkur tarafından projelerine destek verilecek.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Çiftçi, girişimcilik için Türkiye genelinde 4 bin 500’e yakın engellinin başvuru yaptığını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, 4 bin 500’e yakın engellinin girişimci olmak için başvuru yaptığını belirterek, “Yıl sonuna kadar 50 engellimizin kendi işini kurmasına destek amaçlıyoruz” dedi.

Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, KOSGEB ile ”Girişimci Engel Tanımaz” projesi hakkında bilgi verdi. Proje ile engellileri, iş gücüne katarak ekonomik ve sosyal yönden güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Türkiye genelinde 4 bin 500’e yakın engellinin girişimci olmak için başvuru yaptığını kaydeden Çiftçi, yıl sonuna kadar 4 bin 500 başvurudan en az binine eğitim vermek ve sertifika alan bu kişilerin proje yazar hale gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Engellilere İŞKUR tarafından 3 haftalık eğitim veriliyor. Başarılı olanların sertifika aldığını belirten Çiftçi, girişimci engellilerin daha sonra hibe desteği için projelerini hazırlayarak KOSGEB’e sunması gerektiğini söyledi. Projeleri kabul gören engelliler Kosgeb’ten destek alarak projelerini hayata geçiriyorlar.


Bir önceki yazımız olan İŞKUR en çok hangi personeli arıyor? başlıklı makalemizde En çok işçi aranan meslekler, işkur başvuru ve İŞKUR en çok aranan personeller hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. gulsen dedi ki:

    evde ek iş el işi olabilir

BİR YORUM YAZ