İŞKUR’dan Üniversitelilere İş fırsatı!

İŞKUR’dan Üniversitelilere İş fırsatı!

İŞKUR Türkiye İş Kurumu İŞKUR, iş arayan kişilerle eleman arayan firmaları buluşturuyor. Ancak işkur sadece ilkokul, lise mezunlarına hizmet vermiyor. Halk arasında beyaz yakalılar olarak tanımlanan, üniversite mezunları da iş aramak için İşkur’un kapısını çalabilir. İşkur işsiz üniversite mezunu ve öğrencilere ‘‘İŞKUR’a gelin” diyerek çağrıda bulundu.

İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, bu davetlerini üniversitelere gönderdiği yazı ile gerçekleştirdi. Kurumun devlet üniversitelerine gönderdikleri yazıda, ”kampüslerinizde İŞKUR iletişim noktaları oluşturmak istiyoruz” talebi yer alıyor.

Kurumun bu teklifine üniversitelerden olumlu cevaplar gelmeye başladı. Bu durumda üniversiteler İşkur’a bir oda tahsis ederek masa, sandalye ve bilgisayar sunacaklar. İşkur iş ve meslek danışmanları bu bürolarda tam zamanlı üniversiteli gençlerin bilgilendirilmesi için çalışacaklar. Öğrencilerine iş dünyasını, iş gücü piyasasını, sanayiyi anlatacaklar. İş dünyasının beklentilerini, hangi illerde hangi mesleklerde, ne kadar açık olduğunu, geleceğin mesleklerini, kolay iş bulabilmek için ne gibi niteliklere sahip olmaları gerektiği anlatılacak.”

İŞKUR’un mavi yakalıları da kapsayan çalışma alanını genişlediğini anlatan Yazıcı, şunları kaydetti: ”İşçilerin yanı sıra beyaz yakalılar ve üniversite mezunları ile öğrencilerini de İŞKUR ofislerine davet ediyoruz. Artık üniversite mezunu beyaz yakalıları da işe yerleştireceğiz. Sadece işçileri işe yerleştirmeyeceğiz. İşverene sesleniyoruz, mühendis de arıyorsanız bize gelin, doktor da arıyorsanız bize gelin. Bu nedenle iş yeri ziyaretlerimiz devam ediyor” üniversite mezunlarının ve öğrencilerinin İşkur standlarını gördükleri yerlerde iş ve meslek danışmanlarından detaylı bilgi almalarında yarar var.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ