Kriterlere Göre Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu

Kriterlere Göre Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu

İşkur Türkiye İş Kurumu İŞKUR; iş arayan kişilerle eleman arayan kişileri bir araya getirmek üzere çeşitli çalışmalar yürüten bir kamu kurumudur. İŞKUR kayıt yaptıran işsiz vatandaşlara çeşitli mesleki eğitim kurslarına katılma fırsatları da sunmaktadır. Ücretsiz verilen çeşitli sektörlerdeki kurslara katılan kişilere günlük yol ve yemek ücretlerini karşılamak üzere bedel ödenmektedir.Ayrıca kursu tamamlayan katılımcıların çoğu işe yerleştirilmektedir.

İŞKUR iş arayan kişiler için kolaylık olması açısından birçok hizmetini internet üzerinden vermektedir. İŞKUR, online iş, kurs başvurusu, işsizlik ödeneği başvurusu sorgulaması, iş sorgusu, iş başvurusu hizmetleri sunmaktadır.

İŞKUR  Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu ekranından kendinize uygun iş sorgulaması yapabilirsiniz.

İŞKUR  Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu yapmak için Tıklayınız. 

Yukarıdaki ekrandan sisteme kayıtlı olan açık işleri görmek için kamu, özel, normal, engelli, eski hükümlü vb.gibi belli kriterlere uyan işleri sorgulayınız. Ancak herhangi bir işlem yapılabilmesi için sisteme işveren veya iş arayan olarak üye olmanız ve işveren kaydı/iş arayan kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

E-devlet üzerinden de Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu yapmak mümkündür. e-devlet şifreniz varsa o platformdan da sorgulama yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan İşsizlik Ödeneği Ödemesi başlıklı makalemizde 2013 işsizlik sigortasına nasıl başvurabilirim, e-devlet İşsizlik Ödeneği başvurusu ve e-devlet işsizlik sigortası sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yunus tokat dedi ki:

    çok güzel bir çalışma

BİR YORUM YAZ