Meslek Kursu Sorgulama

Meslek Kursu Sorgulama

iskur-kurslara-katilim-kosullari-1İşkur Mesleki Eğitim Kursları

Türkiye İş Kurumu İŞKUR; iş arayan kişilere meslek kazandırmak ve iş arayanların kalifiye eleman arayışına cevap vermek amacıyla mesleki eğitim kursları düzenlemektedir. İşkur kursları işsizlik oranının azalması, işsiz vatandaşların aranan eleman olabilmesi ve herhangi bir mesleği olmayan kişilere belli alanlarda eğitim vererek meslek sahibi olabilmeleri için düzenli olarak mesleki eğitim kursları düzenlemektedir. Bu kurslar firmaların en çok aradığı pozisyonlar göz önünde bulundurularak belirlenir. İşkur’a kayıtlı işsizlerin en çok başvuru yaptığı alanlarda da daha fazla kurslar düzenlenmektedir. En az 3 ay süren kurslarda uzman eğitmenler ders vermektedir. Bu süreç içerisinde İşkur, mesleki eğitim kursuna katılan kursiyerlerin sağlık sigortalarını yapıyor ve de günlük 25 TL para ödüyor.

Mesleksizlikle mücadele eden İşkur belli şartları sağlayan katılımcılara yönelik düzenlediği kursları tamamlayanlar için sertifika vererek işe yerleşmelerinde öncülük ediyor.

Eğer siz de İşkur Mesleki Eğitim Kurslarına katılmak isterseniz online olarak kurs sorgulayarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için İşkur Sitesinde kurs arama sekmesini tıklayınız. Katılacağınız ili, mesleği, kurs numarasını seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Kurs aramak ve kursa katılmak isterseniz buradan başvurabilirsiniz. 

 


Bir önceki yazımız olan Kriterlere Göre Açık İş Sorgulama ve İş Başvurusu başlıklı makalemizde 2014 İŞKUR Açık İş Sorgulama, 2014 İşkur İş Başvurusu ve İŞKUR Açık İş Sorgulaması hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nalan Kaner dedi ki:

    acil evde iş arıyorum ekip de kurabilirim

BİR YORUM YAZ