Türk Hava Yolları THY İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru

Türk Hava Yolları THY İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru

Türk Hava Yolları THY İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru

Türk Hava Yolları THY İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru

Türkiye’nin ödüllere doymak bilmeyen hava yolu şirketi THY Türk Hava Yolları 2012 yılı için alım ilanlarını duyurmaya başladı. THY2012yılında birçok alanda alımlar gerçekleştirecek, yurtdışı operasyonlarını güçlendirmek için çalışmalarına devam edecektir.

 

Türk Hava Yolları, global hizmet ağında birlikte çalışacağı adayları
 • Kabin Ekibi,
 • Kokpit Ekibi,
 • Yurt Dışı Ofis Çalışanları ve
 • İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)

olmak üzere 4 ana başlık altında istihdam eder.

1. Kabin Ekibi
Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, verdikleri kaliteli hizmetle tüm dünyadan konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulan dönemlerde www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla gerçekleştirilir.

Başvuran tüm adaylar, sistem üzerinden alınan randevular doğrultusunda Türk Hava Yolları’na davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır. Aynı zamanda tüm adaylara yabancı dil yeterlilik testleri uygulanır.

Bu aşamaların ardından, birebir ve grup mülakat süreçlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, sağlık kurulunun onayıyla eğitim sürecine başlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan tüm adaylar, her geçen gün daha da genişleyen uçuş ağımızda, konuklarımızı en konforlu ve güvenli şekilde ağırlamak üzere ekibe dahil edilir.

2. Kokpit Ekibi
Türk Hava Yolları’nda, büyüyen ve gençleşen filomuzla birlikte, kokpit ekibi işe alımları global ölçüde ve titizlikle yürütülür. Kurum kaynaklarıyla yetiştirilen genç pilotlar Türk Hava Yolları’na kazandırılırken, farklı milletlerden deneyimli pilotlar da kurum bünyesinde istihdam edilir.

Türk Hava Yolları’nın pilot alımları;

 • Kaptan,
 • II.Pilot,
 • Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı,
 • SFI (Simulator Flight  Instructor)

olmak üzere 4 grupta gerçekleştirilir.

Pilot adayları, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlara başvurarak seçim sürecine dahil olur. Yabancı dil bilgisine ve temel gerekliliklere sahip adaylar arasından ilgili mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlayanlar Türk Hava Yolları ailesinde istihdam edilir.

Türk Hava Yolları, “Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı” istihdamıyla hem havacılık sektörünün gelişimine önemli bir katkı sağlar hem de yeni mezun adaylar için eşsiz bir kariyer fırsatı sunarak gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur.

3. Yurt Dışı Ofis Çalışanları
Dünyanın farklı noktalarına gerçekleştirdiği uçuşlarla, doğu-batı ve kuzey-güney arasında hava köprüsü kurma misyonunu üstlenen Türk Hava Yolları’nın Türkiye dışındaki ofislerinde görev almak isteyen mahalli adaylar, bulundukları ülkelerdeki ofislerimize başvurarak değerlendirme sürecine katılabilir. Adaylar, temel koşulların yanı sıra başvuruda bulundukları pozisyonun gerektirdiği nitelikler doğrultusunda değerlendirilir.

4. İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)
Türk Hava Yolları’nda, yolcularımızın güvenliği ve konforu için gökyüzünde görev yapan, konuklarımızı sevdiklerine ulaştıran kabin ve kokpit ekiplerimizin yanı sıra, bu büyük operasyonun aksamadan, kusursuz bir şekilde sürdürülebilmesi için görev yapan idari ve teknik birimler de büyük önem taşır.

Genel Müdürlüğümüze bağlı idari ve teknik birimlerde, ihtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman teknisyen, memur, uzman ve mühendis pozisyonları için, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla başvurular kabul edilir. İşe alım sürecinde adaylara, yetkinlik bazlı mülakat uygulanırken, mülakatı destekleyen yazılı ve sözlü seçme yerleştirme yöntemleri de kullanılır. Adaya uygun pozisyon teklifi için kişilik envanteri sonuçları dikkatle değerlendirilir.

kaynak: Türk Hava Yolları THY İşci ve Personel Alım İlanı Başvuru thy


Bir önceki yazımız olan Vestel Personel Alımı, İş Başvurusu başlıklı makalemizde 2013 vestel iş başvurusu, vestel ve vestel alım ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. KADER OCAK dedi ki:

  ADIM KADER YAŞİM 19 2 YILLIK EVLİYİM ŞUAN AÇİKTAN LİSE OKUYORUM SİZİNLE ÇALİŞMAK İSTIYORUM BENIM İÇİN İYİ BİR İŞ OLACANI DÜŞÜNÜYORUM DAHA ÖNCEDE ÇALİŞTİGİM YERLERDEN REFERANS VEREBİLİRİM ÇALİŞTİGİM HER YERDE BAŞARILI OLDUMU DÜŞÜNÜYORUM BU ZAMANA KADARDA HİÇ ŞİKAYET ETMEDILER EĞER SİZİNLE ÇALİŞMA İMKANIM OLURSA BUNU KANITLICAMA INANIYORUM SAYGILARIMLA … KADAER OCAK CEVABINIZI BEKLIYORUM.. ..

 2. musa dedi ki:

  .1996 te motor meslek lisesini birincilikle bitirdim.19 yıllık otomobil teknisyeniyim.22 tane eğitim aldım.14 tanesinde birinciliklerim var.mekanik ve elektrik konularına hakimim.32 yaşındayım.bir iş kazası sonucu sol gözümü kaybettim ve mesleğimi bıraktım.%51 engelliyim.bünyenizde engelli kadrosundxa çalışmak istiyorum.insanlarla ilişkilerim çok iyidir.kendinle barışık ve araştırmacı bir yapıya sahibim. iş kazası geçirmeden sun express’e başvurmuştum kazadan sonra aradılar fakat gözümden dolayı iş olmadı.bu hayatta tek hayalim uçak motorları tamir etmekti ve olmadı.sizinle çalışırsam en azından hem size faydalı olurum hemde hayatta benim için en sevdiğim makinelere yakın olurum.cevabınızı bekliyorum.

 3. şehsuvar ERDOĞAN dedi ki:

  dönmssel aşçı/aşçı yardımcıisi istanbul thy do&co ikram. hizmet mutfak müdür iş iıanıarı turkish do & co ikram hizmetleri iş

 4. şehsuvar ERDOĞAN dedi ki:

  DO & CO İKAM. AŞÇI YARDIMCISI AŞÇI MUTFAK THY.İŞ
  GARSON. YEMEHK THY DO N &CO YEME.

 5. Mehmet Aşcı dedi ki:

  İsmim mehmet aşcı 1977 doğumluyum b sınıfı ehliyete sahibim:1997 de aldım askerliğimi ulaştırma(şöför)olarak muşda ifa ettim altınyıldız_beymende 1992den 1997 agustosayına kadar çalıştım askerlik nedeniyle ayrıldım askerden sonra şafak hastanesinde 2 yıl hasa bakıcı ve personel olarak çalıştım maaştan dolayı ayrıldım mercedez_bende 26092007den 03 2013 e kadar temizlik personeli olarak çalıştım iş sözleşmemizin fesh olmasından dolayı işten ayrıldım uhs temizlik firmasında 6 ay kadar çalıştım özel nedenlerden dolayı işi bırakmak zorunda kaldım şuan boşanmışlığın verdiği rahatsızlıktan dolayı boştayım eyer uygun görmeniz takdirinde uçak yükleme uçak temizliği ofis büro temizliği gibi görevlerde çalışmak isterim 2 çocuğum var onlara bakmakla yükümlüyüm umarım uygun görür beni işe alırsınız irtibat no: E
  MAİL:bumerang_1976@hotmail.com hayırlı günler dilerim
  Mehmet Aşcı

 6. iş için dedi ki:

  ben 42 yaşında dekarasyon işi yapan avcılar istanbulda oturan sizinle çalışmak isteyen mustafa oğuz ilginize teşekkürler

 7. Yakup Abacı dedi ki:

  Ben 1.75 boyunda 33 yasındayım kahramanmarasta ıkametgah ediyorum yaklaşık 6 yıldan beri silahlı özel güvenlik ve birçok şirketlerde guvenlik amiri olarak görev yaptım evliyim iki çocuk babasıyım b+a2 ehliyetim var otomosyon tecrubem var(kamera) unv.2 sınıf buro yonetımı yonetıcı asıstanlıgı bılumunden terk.kantar otomosyonu tecrubem var numaram

 8. Tuğba dedi ki:

  iyi aksamlar adım tugba 23 yasındayım kpss den 63 aldıım evet düşük bir puan ama ailemde calısan kimse yok babam engelli beni sizinle calısmak istiyorum lütfen bana yardımcı olun sizlerden cevap beklıyorum lütfeen

 9. barış dedi ki:

  merhaba ben barıs ş.urfa da yasıyorum b sınfı ehlıyettım bulunmaktatdır bekarım burger kıngte calıstım tekstıl fab.expertlık yaptım askerlıgımı de yapmısım lütfen ılgılere duyurur acılen iş arıyorum ful calısmak ıstrıyorum orta sevyede rusca da konusurumm

 10. mustafa dedi ki:

  Merhaba ? fortlift ehliyetliyim sizinle çalışmak isterim Mustafa ceylan

 11. Müzeyyen dedi ki:

  Merhaba birçok mutfak işlerinde temizlik işlerinde gorev aldim is kazası geçirdiğinden dolayı kalça kemiğinde platin takılı ayaktayım çalışabiliyorum bana is imkanı verirseniz çok mutlu olucam ki buna cok ihtiyacım var umarım dönüş yaparsınız şimdiden teşekkürler

BİR YORUM YAZ