Türk Meslek Sözlüğü

Türk Meslek Sözlüğü

2014-iskur-kurslariİŞKUR Türk Meslekler Sözlüğü

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, ülkemizde işsizliğe radikal çözümler üreten bir kamu kuruluşudur. İŞKUR’un işsizliğin azalması, iş arayanların istediği şartlarda iş bulması ve işçi arayanlarında kalifiye eleman bulması için birçok projeleri bulunuyor İŞKUR işsiz kişilerin istediği pozisyonlarda iş bulabilmeleri için meslekler sözlüğü hizmeti sunuyor. İŞKUR  Meslekler Sözlüğü meslek sınıflandırma sistemi içinde yer alan meslek ünvanlarının tercihe göre meslek tanımlarını ve meslek kodlarını kapsayan bir sözlüktür. İŞKUR sitesinde istenen meslekte açık pozisyonların bulunabilmesi için bu sistemden yararlanabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan sisteme giriş yapınız.

İŞKUR Türk Meslekler Sözlüğüne ulaşmak için TIklayınız.

Meslek adı, meslek kodu, meslek grubu, meslek ana ve alt grubu, tercih edilen eğitim düzeyini girerek “arama” butonuna basınız. Tercihinize göre dökülen mesleklerde aranan pozisyonları görerek başvuru yapınız.


Bir önceki yazımız olan Meslek Kursu Sorgulama başlıklı makalemizde Ankara İşkur Mesleki Eğitim Kursları, işkur eğitim kursları ve iskur kursları başvuru şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. eda dedi ki:

    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

BİR YORUM YAZ