Vatan Bilgisayar İş Başvurusu

Vatan Bilgisayar İş Başvurusu

vatan-bilgisayarVatan Computer, Türkiye’de hizmet veren elektronik eşya perakende zinciridir.Vatan Bilgisayar, Türkiye’nin ilk bilgisayar mağazası olma özelliğini taşıyor.  Vatan 1983 yılında Taksim-Elmadağ’da ilk mağazasını açtı. Daha sonra yurdun çeşitli il ve ilçelerinde hiperstore ve Notebook’lar ile mağaza sayısını artırmaya devam etti. 2006 Aralık ayında açıldığı dönemde 18.650 metrekarelik alanı ile dünyanın en büyük teknoloji marketi olan Ankara Söğütözü şubesi ile çok konuşuldu. 2012 yılı itibari ile bu mağaza adını Avrupa’nın en büyük teknoloji marketi unvanı ile koruyor. 

Ağustos 2012 itibari ile bir kısmı güvenlik, temizlik firmaları gibi taşeronlar ve bazı tedarikçi firmaların promotörleri olmak üzere 2.583 kişi istihdam eden yerli sermayeli teknoloji marketidir.

Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetine büyük önem veren Vatan Bilgisayar’da mağaza başına ortalama 10 kişilik satış sonrası destek ekibi bulunmaktadır.

Elektronik perakende zinciri Vatan Bilgisayar’ın Genel Müdürü Hasan Vatan, 2013’de agresif büyüme hedeflediklerini belirterek, “mağaza sayımıza, 55 yeni mağaza ekleyeceğiz. 2 bin 600 olan çalışan sayımızı da 5 bine çıkaracağız. 2 bin 400 yeni istihdam yaratacağız” dedi.

Vatan Bilgisayar haftada bir mağaza açacak
2012 yılından beri ‘haftada bir, ayda dört mağaza’ sloganıyla çalıştıklarını belirten Vatan, “Teknoloji hiperstore’u açarak sektörde en hızlı büyüyen perakende noktası olamayı amaçlıyoruz. Bilgisayar, notebook, yazıcı ürün segmentlerinde sektörde önlerdeyiz. Bu yıl, bu ürün gamlarına ek olarak ev teknolojisi, küçük ev aletleri ve cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesi gibi alanlarda da liderliği hedefliyoruz” diye konuştu.

İnternet satışında artış

2013 yılında da perakendede her alanda büyüme hedefi koyduklarını aktaran Vatan, geçen yıl satışlarda yüzde 36, internet satışlarında ise yüzde 56 büyüme oranını yakaladıklarını 2012’de ise yüzde yüz büyüyeceklerini kaydetti. Ayrıca vatanbilgisayar.com web sitesinden Türkiye’nin çeşitli yerlerine online ürün satışı gerçekleştirildiğini belirterek, “Web sitemizle teknoloji mağazacılığını sanal ortama taşıdık. İnternet satışlarındaki büyüme yüzde 56’ya ulaştı. Sitede günlük ziyaretçi sayısı ise 600 bin kişiye çıktı.”

Vatan Bilgisayar teknoloji tüketicilerinin, tedarikçilerinin ve sektör çalışanlarının ilk tercihi olarak; Türkiye ekonomisindeki ilk 10 özel sektör firması arasında yer almak için büyüme hızını artırmayı hedefliyor. Bu nedenle gerek yeni açacağı mağazalarında, gerekse mevcut mağazalarında oluşan ihtiyaçtan dolayı personel alımlarına devam ediyor.Büyüyen Vatan Bilgisayar ailesi için; Yazılım Uzmanı, Satış Elemanları, Kasa Elemanları, Call Center elemanları, Part- Time Satış Elemanları, Şoför, Kasa elemanları gibi pozisyonlardaki adaylara ihtiyaç duyulmaktadır. Vatan Bilgisayar eleman alımlarını www.kariyer.net firması ile işbirliği ile yönetiyor.

Vatan Bilgisayar açık pozisyonlarına buradan takip edebilirsiniz.

İlgilenen adaylar KariyerNet adresinden başvuruda bulunabilirler.

 

 

 


Bir önceki yazımız olan Vestel Personel Alımı, İş Başvurusu başlıklı makalemizde 2013 vestel iş başvurusu, vestel ve vestel alım ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. emel taşan dedi ki:

  burger kingten işten ayrıldım aöf kamu yönetimi okuyorum sizinle çalışmak istiyorum uygun görürseniz iht.05350224326

 2. Tuğba Kılınç dedi ki:

  ÜNİVERSİTE son sınıftayım bilgisayar programcısı bölümü mezunu olacam vatan bilgisayarda çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim mail den cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler…

 3. leman alan dedi ki:

  vatan compiturda çalışmak istiyorum.DİYARBAKIRDA ikamet ediyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim.acilen işe ihtiyacım var.

 4. senem kaya dedi ki:

  daha önceden deneyimim var sizinle çalışmak istiyorum

BİR YORUM YAZ