İZSU Borç Sorgulama

izsuİZSU İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi, İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlara içme suyu ve atık su hizmetlerini, etkin, verimli ve kesintisiz ve kaliteli olarak sunmak için çalışmalarını yürütüyor. İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütme ve bu amaçla gereken her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve bir elden işletmek üzere 1987 yılında kurulmuştur.

İZSU su kaynaklarının korunması ve geliştirilmesi için çevreye, doğaya ve insana duyarlı dünya standartlarında teknoloji ve etkin yönetim anlayışı ile çalışan kurumdur. İZSU içme suyu kullanma ve endüstri suyu ihtiyaçlarının her türlü yeraltı ve yerüstü kaynaklarından sağlanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için; kaynaklardan abonelere ulaşıncaya kadar her türlü tesisin etüt ve projesini yapmak, bu projelere göre tesisleri kurmak, kurulu olanları işleterek bakım ve onarımını üstlenmektedir.

İZSU’dan hizmet almak isteyenler, sözleşme yaparak su veya atıksu abonesi olurlar. İZSU aboneleri mekanik veya kartlı sayaçlar kullanıyor. Ev, işyeri, sanayi ve şantiye, belediyelere toplu su, köy ev ve köy işyeri sınıflandırmasına göre sözleşmeler yapılıyor.

İZSU içme ve kullanma suyunu ihtiyaç sahiplerine dağıtır. Kullanılmış suları toplayarak uygun bir deşarja yönlendirir.

Yağış sularının yerleşim bölgelerine zarar vermemesi için tahliyeye bağlanması çalışmalarını yürütür. İZSU abonelerin arıza, kesinti gibi sorunları olduğunda en kısa sürede çözümünü sağlar. İZSU ekipleri İzmirl’li vatandaşların daha güvenilir ortamlarda su kaynaklarının sağlanması için 7/24 içme suyu ve atıksu hizmetlerini dünya standartlarında ulaştırmaya çalışıyor. İZSU aboneleri faturalarını İZSU şubeleri ve veznelerinden, ilgili bankaların şubelerinden, internet bankacılığı kanallarından ödeyebilir. İZSU Borç Sorgulama sistemi ile online borcunu öğrenmek mümkün.

İZSU Borç Sorgulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Arıza ve Şikayetleriniz bildirmek için ücretsiz Çağrı Merkezi 185 veya 445 66 55 Numarasını arayabilirsiniz. Çağrı merkezinden 24 saat kesintisiz hizmet alabilirsiniz.