KPSS Sonuçları Gebze’de Protesto Edildi

KPSS Sonuçları Gebze’de Protesto Edildi

Gebze bugün yine bir eyleme tanıklık etti. KPSS sonuçları ile ilgili şaibeler nedeniyle Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu üyesi bir grup, protesto eylemi yaptı.
Eğitim-Sen Gebze Şubesi önünde toplanan grup, eski çarşıdaki tarihi çeşmeye kadar yürüyerek protesto yaptı.

Buğra Aydoğan, grup adına açıklama yaparak, kpss’yi kazanıp öğretmenliğe başlamak istediklerini kaydederek, kpss’nin iptal edilmesini istedi.

Aydoğan açıklanan kpss sonuçlarını kabul etmiyoruz. Bu sonuçlar gerçeği yansıtmıyor. Bu sınavda da kopya ve sızıntı olduğu bellidir. Bütün sınav kurallarının çiğnenerek hak ve adalet anlayışından uzak olan bu şaibeli sınavın yapılan iki oturumunun da biran önce iptal edilmesini ve yeniden yapılmasını, ÖSYM Başkanının görevden alınmasını, kopyaya karışan bütün adayların kamu haklarından mahrum edilmesini istiyoruz” dedi.

Aydoğan, KPSS’nin güvenilirliğini yitirdiğini belirterek, artık Türkiye’de yapılan sınavların inandırıcı olmadığını iddia etti.

Grup, açıklamanın ardından sessizce dağıldı.


Bir önceki yazımız olan İşkur Özel İstihdam Büroları başlıklı makalemizde işkur büroları ve işkur özel büroları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ