2017 Zamlı Asker Maaşları

2017 Zamlı Asker Maaşları

2017 Zamlı Asker Maaşları Ne Kadar?

2017 zamlı asker maaşları ne kadar oldu sorusunun cevabı belli oldu. Türkiye’nin en önemli ve değerli meslek guruplarından olan askerlik maaşları konusu ile merak konusu. Vatanımıza hizmeti ve aynı zamanda da zorunluluğu olan askerlik hizmeti dönemi içerisinde asker maaşları söz konusudur. Birçok erin talep edip de sonucunu merakla beklediği er maaşları açıklığa kavuşuyor.

Beklenen zam geliyor ve güncel asker maaşları herkesin içini rahatlatacak. 40 lira olan asker maaşlarının bu yıl itibari ile 100 liraya çıkarılacağı ifade edilmektedir. Söz konusu olan zammın kesinleşmesi ile ailelerinden uzakta yaşayan erlerimizin, askerlerimizin çok rahat ve kolay bir şekilde olmasa da daha rahat bir askerlik dönemi geçirmesi mümkün olacak.

Uzman Çavuş Maaşları

Askerlik rütbesi uzman çavuş olan bir askerin 2017 yılında maaşları %3 oranında zamlanacak. Ayrıca hak kazandığı ek ücretler görev yapmakta olduğu kuvvete ve çalıştığı bölgeye göre değişim gösterecektir.

Uzman çavuş maaşlarına eklenen ilave ücretler içerisinde yer aldığı kuvvete ve birliğe göre hesaplanmakta olup, sahip oldukları brövenin ücretleri maaşlar ile birlikte ulaştırılmaktadır. Amfibi Komando Turgayında görev yapmakta olan bir uzman çavuş, Amfibi Komando Tazminatı alırken, doğuda görev yapan bir uzman çavuş ohal bölge tazminatına hak kazanıp her ay maaşı ile birlikte almaktadır. Sonuç itibari ile doğu ve batı olmasına göre ve görev aldıkları birliklere göre maaşlar da değişmektedir. Tek değişmeyen tazminat ise, evli olan bir uzman çavuşun eşinin çalışmaması durumunda aldığı aile yardımı ve çocuk yardımıdır.

Uzman çavuş ile uzman onbaşı arasındaki maaş farkı 50 TL ile 100 TL arasında olup 2017 güncel asker maaşları şu şekildedir. Batıda görev yapmakta olan bir uzman çavuşun en düşük maaşı 2.600 TL ile 3.000 TL arasında değişirken, doğu bölgesinde görev yapmakta olan bir çavuşun güncel maaşı da 4.600 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir.

Kıdem farkı olarak her sene düzenli olarak 30 lira maaşa eklenmektedir.10 yıllık bir uzmanın yeni başlayan ile arasında her 1 yıl için 30 liradan olmak üzere toplamda 300 TL fark alır. Tabi uzmanların çocuklu olmalarına göre eklenen diğer ücretler de maaşlara yansımaktadır.

Tüm bu hesapların maaşlara dahil ederek hesaplanması ile bitlikte 2017 Uzman çavuş maaşları 3.500 TL ile 5.500 TL arasında değişim göstermektedir.


Bir önceki yazımız olan Temel bilimler lisans öğrencilerine 2 bin lira burs başlıklı makalemizde 2014 Tubitak Burs verilecek alanlar, 2014 TÜBİTAK bursu şartları ve BİDEB hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ