2018 İşçi Emeklisi Maaşları

İşçi Emeklisi Maaşları 2018

Açıklanmış olan enflasyon oranları ve önümüz de ki aylar da gelmesi beklenmekte olan rakamlara göre emeklinin 2018 Ocak dönemi için alacak olduğu zam miktarı belli olmuş durumdadır. Emekli kesim tarafından beklenilen yeni zam oranı ve bu zam oranına göre maaşlar da gerçekleşecek olan artış da belli olmuş oluyor. 2018 Ocak ayı içerisinde verilecek olan zam oranları ile ilgili ilk rakam ve maaş tablosu da ortaya çıkıyor. Açıklanmış olan enflasyon rakamına göre yapılan hesaplamalar da üç ayrı zam ihtimali belirlenmesi gerekiyor.

2018 Ocak Zamlı İşçi Emeklisi Maaşları

Yatırılacak olan maaşlar da ortalama olarak 144 tl’ ye varan artış gerçekleşiyor. En yüksek miktarı almakta olan emekliler de maaş yüzde 3.4 zam ile birlikte 4 bin 240 lira üzerinden 4 bin 384 liraya kadar yükseliyor. Halen bin lira maaşı olan bir kişi de maaş bin 34 lira, bin 500 lira maaşı olan kişi de maaş bin 551 lira, 2 bin lira maaşı olan kişi de maaş 2 bin 68 liraya, 2 bin 500 lira maaşı olan kişi de maaş 2 bin 585 liraya, 3 bin lira maaşı olan kişi de maaş da 3 bin 102 liraya ulaşıyor. Emekli için maaşa ek olarak bir artış da ek ödeme de oluyor. Maaşa her ay eklenmekte olan ek ödeme de ayrıca zam görecektir.

Emekli Maaş Ek Ödeme Oranları

Tüm emekli maaşları her ay ek ödeme yani vergi iadesi ilave ediliyor. Memur emeklileri için ise ek ödeme tutarı yani maaş toplamı içerisinden yüzde 4 oranında, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için ise maaş toplamının yüzde 4 oranı ya da yüzde 5’i oranında ek ödeme veriliyor. 900 liranın altı maaşlılar da oran genel olarak % 5 oluyor. Zam çıplak maaşa eklenir iken ortaya çıkan rakam ise yüzde 4 oranını baz alarak ek ödeme olarak ilave olarak toplam maaşa bu şekil de eklenmiş oluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*