Satış Danışmanı Maaşları 2018

satış danışmanı maaşları 2018, satış danışmanı zamlı maaşlar, 2018 zamlı satış danışmanı maaşları

Satış Danışmanı Maaşları

Satış danışmanı maaşları 2018 yılında diğer meslek gruplarında olduğu gibi zamlı ödenmeye başlayacak. Ülkemizde alışveriş merkezlerinin giderek fazlalaşmasıyla birlikte yeni iş potansiyellerinin de doğduğunu görüyoruz. Her yıl büyümeyi hedefleyen başta hazır giyim firmaları, teknoloji firmaları ve diğer pek çok firmanın hedefleri için yeni elemanlara ihtiyacı bulunuyor. Bu kapsamda yeni mağazalar açarak yeni istihdamlar yaratan satış sektörünün en gözde mesleği satış danışmanlığıdır.

Satış danışmanlığının hem öğrenciler hem yeni mezunlar hem de tecrübeliler için yeni kariyer fırsatları yaratıyor olması oldukça önemli bir avantajdır. Bazı markaların ve işverenlerin maaşa ilaveten sağladığı prim gibi teşviklerle en gözde mesleklerden biri olan satış danışmanlığının önü açık bir alan olduğu kabul edilirken 2018 satış danışmanı maaşları da hesaplanıyor.

2018 Satış Danışmanı Maaşları

Firmaların ve markaların çok bir kısmı satış danışmanı elemanlarına genellikle asgari ücret ödüyor. Asgari ücreti 1440 TL olarak hesaplarsak, satış danışmanları da bu tutar kadar maaş alıyor. Bu maaşa ek olarak çalışılan şirket prim veya mağaza kotasından pay ödüyorsa, satış başına veya mağaza olarak kota başına ilave primler de alınıyor.

Maaşlara ek olarak tüm elemanlara ticket (yemek bileti) veriliyor. Özellikle büyük şehirlerde bazı şirketler yol ücreti de ödeyerek farklı kolaylıklar da sağlıyor. Maaş anlamında genelde ortalama bir düzeyde olsa da sunduğu kariyer fırsatlarıyla çalışanları teşvik eden bir iş pozisyonudur. Her yıl değişen asgari ücretle birlikte güncellenen maaş tutarları 2018 ocak zamlı maaşlar ile satış danışmanları için yeni bir maaş çizelgesi görülecektir.

2018 Ocak Zamlı Maaşlar

Asgari ücrete dayalı bir maaş sunulan satış danışmanlığında asgari ücrete her yıl iki defa yapılan zammın yansıması endeksleniyor. Ocak ve temmuz ayındaki asgari ücret zamlarıyla aynı oranda ve tutarda artan satış danışmanlığı maaşları, mağaza kotası primi, satış primi, yol ve yemek ücreti gibi ek ödemelerle yeniden hesaplanıyor.

Bu kapsamda asgari ücrete yapılacak olan hükumet zammını baz alan işveren ve firmalar, satıl danışmanlarına da aynı şekilde zam yapabilirken bazı firmalar ve işverenler mesai saatleri ve çalışma şartlarına göre asgari ücretten fazla bir maaş vererek farklı bir ücret politikası sergileyebiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*