12. dönem POMEM planlama sonuçları belli oldu

12. dönem POMEM planlama sonuçları belli oldu

12. dönem POMEM planlama sonuçları açıklandı. 2012 POMEM planlaması POMEM alımlarına 38 bin kişi başvuru yapmıştı. 38  bin aday polis eğitimi almak için başvuruda bulundu. Başvuru yapan adaylar ilanda belirtildiği üzere dört yıllık Fakülte mezunları idi. Dört yıllık Fakülte bitirerek polis olmak isteyen adayların merakla bekledikleri sonuçlar değerlendirmelerin ardından nihayet açıklandı. Listede adı geçen adaylar polis meslek eğitimine 05 Kasım 2012 tarihinde başlayacaklar. Eğitim Dairesi Başkanlığı adayların izlemesi gereken yolları bir duyuru ile açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü; dört yıllık Fakülte mezunlarından, 12. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) başvuran adayların seçme – değerlendirme ve okul planlama sonuçlarını açıkladı. Eğitim, 05 Kasım 2012 tarihinde başlatılacaktır. Yedek sıradan başarılı olan adayların planlamaları ihtiyaç halinde 07 Kasım 2012 tarihinden itibaren açıklanacak…

Emniyet Genel Müdürlüğü dört yıllık Fakülte mezunlarından, 12. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) başvuran adayların seçme – değerlendirme ve okul planlama sonuçları için;

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

12. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİNE ALINACAK ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE

1- 12. dönem polis meslek eğitimi 05 Kasım 2012 tarihinde başlatılacaktır.

2- 12. Dönem polis meslek eğitimi için sınavları asil olarak kazanan adayların planlamaları yapılmış olup, yedek sıradan başarılı olan adayların planlamaları ihtiyaç halinde 07 Kasım 2012 tarihinden itibaren açıklanacaktır. Yedek sıradan başarılı olan adayların www.egm.gov.tr/egitim adresi ile www. egitim.pol.tr adresinden yapılacak olan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

3- Okul planlaması yapılan adaylar, dosyalarını teslim almak üzere 19 Ekim-02 Kasım 2012 tarihleri arasında müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlükleri Eğitim Şube Müdürlüklerine müracaat edecekler, 05 Kasım 2012 günü saat 08.00’de planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde hazır bulunacaklardır. (POMEM’lerle ilgili bilgiye İl Emniyet Müdürlüklerinden ulaşılabilecektir.)

4- Planlaması yapılan erkek adaylardan askerlik görevini ifa edenlerin terhis işlemleri başlatılması için isim listeleri Milli Savunma Bakanlığına bildirilecektir. Söz konusu kişilerin bu durumu takip etmeleri gerekmektedir.

5- Planlaması yapılan erkek adaylardan askerlik vazifesini ifa etmeyen erkek adayların ise; isim listeleri Milli Savunma Bakanlığına bildirilerek muafiyet işlemleri yapılacaktır. Askerliğini yapan adayların ise; terhis belgeleri ile askerlik süresince alınan hava değişimi raporu, herhangi bir sebeple alınan sağlık kurulu raporlarını ve askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların ise bu durumlarını gösterir belgelerini kayıt esnasında POMEM Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

6- 02 Kasım 2012 Salı günü saat 16.00’a kadar İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne özlük dosyasını almak için müracaat etmeyenlerin öğrenci adaylık hakları sonlandırılacaktır.

7- Planlaması yapılanlardan haklarından feragat edenler, feragat dilekçelerini ivedi olarak müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü vasıtası ile Eğitim Dairesi Başkanlığına göndereceklerdir.

8- POMEM Müdürlüğüne geçici kaydı yapılan adaylara, tam teşekküllü devlet hastaneleri ile üniversite hastanelerinden, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde POMEM Müdürlüklerince sağlık kurulu raporu aldırılacağından dolayı planlaması yapılan adayların sağlık kurulu raporu masrafları olarak yeteri kadar (yaklaşık 500 TL) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

10- POMEM Müdürlüklerine eksik evrakla müracaat eden adayların kayıtları yapılmayacaktır.9- Taahhütname ve Kefaletname Senetleri kesin kayıt esnasında istenecektir.

11- Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren yatılı olarak planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından dolayı ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, eşofman takımı, spor ayakkabısı, varsa koyu renk ayakkabı ve tıraş malzemesi vb.)

12- Adaylar görüntü alma ve kaydetme özelliği olan elektronik cihazlar getirmeyecektir.(Kameralı cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar (Laptop) vs.)

13- Adaylar 05 Kasım 2012 tarihinden itibaren 4 (Dört) hafta sürecek olan “Polislik Mesleğine Hazırlık” (İntibak) eğitimine tabi tutulacaklardır. Bu eğitim süresi içerisinde POMEM Müdürlükleri aracılığıyla sağlık kurulu raporu aldırılacaktır.

14- Yapılan bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. 18 Ekim 2012

Adaylara Önemle Duyurulur.

Eğitim Dairesi Başkanlığı

 


Bir önceki yazımız olan Mehmet Şimşek: Kamuya 79 bin personel alınacak başlıklı makalemizde kamuya 79 bin personel alımı, Maliye Bakanı ve Mehmet Şimşek hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ