200 Engelli Öğretmenlik Başvuruları Başladı

200 Engelli Öğretmenlik Başvuruları Başladı

MEB, engelli öğretmen ataması yapacak   Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2014 başında 200 engelli öğretmen kadrosu açacağını duyurmuştu. 2012 ÖMSS sonuçlarına göre yapılacak başvurular başladı. 2014 Mart engelli öğretmen alımına ilişkin başvuru işlemleri başladı.

Engelli Öğretmenlik başvuruları için Tıklayınız.

2012 yılında yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı’na katılan adaylar 2014 Mart 200 engelli personel (öğretmen) alımı için başvuru yapabilecekler. Adaylar ÖMSS puanı üstünlüğüne göre yerleştirilecek olup, adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları da istenecek. Bunun yanında 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği‘nde belirtilen özel şartlar da aranacak.

200 engelli öğretmen kadrosuna başvuracak adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adresinden 03-07 Mart 2014 tarihleri arasında yapacaklardır. Sayfada yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurarak online başvuru yapılacaktır. Adaylar başvuru formunun çıktısını alarak, istenilen belgeler ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylattıracaklardır.

Başvuruda adaylardan diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 2012 yılı ÖMSS sonuç belgesi ile özürlü sağlık kurulu raporu istenmektedir. Ayrıca adaylardan, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadığına ilişkin beyanları istenmektedir. Çalışan adayların ise görev yaptıkları kurumdan muvafakat belgesi alacaklardır.

Geçerli başvuru sahibi adaylar, ÖMSS puanı üstünlüğüne göre sıralanacak, alanlar itibariyle belirlenen kontenjanlara yerleştirmeler ÖMSS puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.


Bir önceki yazımız olan Gümrük 120 uzman yardımcısı alacak başlıklı makalemizde 2014 Gümrük Bakanlığı memur alımı sınavı, Gümrük 120 uzman yardımcısı alımı ve Gümrük 120 uzman yardımcısı sınav başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ