2014 yılı engelli memur alımı ne zaman olacak?

2014 yılı engelli memur alımı ne zaman olacak?

 engelli öğretmen alımı 2012 ÖMSS sonucuna göre engelli memur adayları ne zaman atanacak?  

Engelli memur adayları 2012 yılında ÖMSS sonuçlarına göre atanmayı bekliyorlar.  Kamu kurumlarında engellilerin istihdam edilmesinin belli bir sisteme oturtulması amacıyla 2011 yılında özel bir yönetmelik uygulamaya konuldu. Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav Ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik ile engelli memurların atanmasına dair şartlar belirlendi.

Engellilere yönelik kamuya giriş sınavı bu yönetmelik kapsamında merkezi hale getirildi. 2012 yılında ÖMSS(Özürlü Memur Seçme Sınavı) adı altında ÖSYM Başkanlığı tarafından ilk kez sınav düzenlendi.

2012 yılında ilk kez gerçekleştirilen ÖMSS sonucuna göre hala işe yerleştirilemeyen engelli memur adayları bulunuyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında az 23.000 boş kadro olmasına rağmen henüz 2. Atamalar yapılmadı. Engelli memur adaylarının beklentisi 2014 yılında yapılacak sınava kadar atamalarının yapılması yönünde.

Yönetmeliğe göre, EKPSS puanları bir sonraki sınava kadar geçerlidir. Yani 2012 ÖMSS puanları, 2014 yılında yapılacak olan EKPSS sınavına kadar geçerlidir.

2012 yılında sınava girip başarılı olan adaylar Faruk Çelik in 2014 Ocak ayında yapılması planlanan ve sınavdan önce son bir atama sözüne binaen söz verilen takvimin işletilmesini istiyorlar. Sitemizde engelli memur alımı ile ilgili haberleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.


Bir önceki yazımız olan Maliye'ye 480 iç denetçi kadrosu ihdas ediliyor başlıklı makalemizde 480 iç denetçi kadrosu, İç denetçi nedir ve İç denetçi sınavı tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. İMRAN ÇELİK dedi ki:

    İMRAN ÇELİK ÖZÜRLÜ MAAŞİ KESİLDİ 5 ARALIKTA ÖZÜRLÜ MAAŞİM KESİLDİ NE YAPILMASSI NE GEREKİR İŞSİZZİM BİRYERE GİRECEK ÇALIŞACAK KABUL EDECEK KADROLLU İŞ VARSA HABERVERRİN HABERVERRİN ÖZÜRLÜ MEMUR ALIMMI NEZAMAN ALINACAKLAR HABERVERRİN

  2. kosovali74@hotmail.com dedi ki:

    yüzde 45 özürlüyüm 2012 yılından buyana atanamadım kura usulü ek alım olacakmış nezaman olacak bilgi verin

BİR YORUM YAZ