2016 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları başladı

2016 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları  başladı

Memur olmak isteyenlerin merakla beklediği KPSS başvuru süreci başladı. Bu yıl KPSS’ye Ortaöğretim ve Önlisans mezunu olanlar başvuru yapabilecekler. Önlisans ve ortaöğretim mezunlarına yönelik olan 2016 KPSS için başvuru süreci başladı. Ortaöğretim ve Önlisans başvuruları hakkında merak edilen detaylar haberimizde.
2016 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans başvuruları 9 Ağustos itibariyle başladı. 2016 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınavı 22-23 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Adaylar 9 ağustos ile 24 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu veya sözleşmeli memur olarak atanmak isteyen yüzbinlerce ortaöğretim ve önlisans mezunu adayın 2016 KPSS Ortaöğretim, Önlisans sınavına girmesi ile KPSS 2014 puanı geçerli olmayacak. 2016 KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuruları  başladı Dört yıllık bir üniversiteden  sınavın geçerli olacağı 2 yıllık sürede mezun olabilecek durumda bulunan adaylar da sınava önlisans düzeyinden başvuru yaparak katılabilirler. Sınava katılacak olanların ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Lise mezunlarının dışında 11. Sınıfta okuyan öğrencilerde sınava başvurabilecek. 2016 KPSS Önlisans sınavı 22 Ekim tarihinde, 2016 KPSS Ortaöğretim sınavı ise 23 Ekim tarihinde gerçekleşek. 11 Kasım da ise sonuçların açıklanması bekleniyor.  KPSS-2016/2: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme başvurularının da 14 Kasımda başlayacağı açıklandı. Sınava katılacak tüm adaylara başarılar diliyoruz..


Bir önceki yazımız olan Kamuya 40 bin memur alınacak başlıklı makalemizde EGM polis alımı, hangi kamu kurumları memur alımı yapacak ve kamuya 40 bin memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nazan kabakcı dedi ki:

    ilkokul okul mezunuyım kamuda bize göred iş vardır mutlaka hademe çaycılık bizi unutmayın iş istiyorum ltfen bizide arayın çok ihtiyacım var

BİR YORUM YAZ