360 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı alınacak

360 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı alınacak

360 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı alınacakMaliye Bakanı Mehmet Şimşek geçtiğimiz hafta twitter’den takipçilerine memur alımı müjdelemişti. Mehmet Şimşek’in attığı o tweet; “Kamu kuruluşlarının strateji geliştirme birimlerinde çalıştırılmak üzere 360 adet Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı alımına ilişkin sınav onayını az önce imzaladım. Hayırlı ve uğurlu olsun” şimşek’in memur alımı haberini sizinle paylaşmıştık. Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı sınavı duyurusu yapıldı. Uzman yardımcıları özel yarışma sınavı ile belirlenecek. Maliye Bakanlığı tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) yaptırılacak yazılı sınav ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınav ile adaylar belirlenecektir.

Genel yönetim kapsamındaki kamu idaresi merkez teşkilatlarının strateji geliştirme birimlerinde isdihdam edilmek üzere, özel yarışma sınavı ile 360 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Maliye Bakanlığı’nın yapacağı sınavı duyurusu yayımlandı..

Sınava Başvuru Şartları

Sınava; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen genel şartları taşıyan, en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olan, 35 yaşını doldurmamış (27 Nisan 1978 tarihinde ve bu tarihten sonra doğanlar) ve ÖSYM tarafından 2011 veya 2012 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP49 puan türünden yetmiş beş (75) ve üzerinde puan alan kişiler katılabilecek.

Yazılı sınava, atama yapılacak boş kadro ve pozisyon sayısının 20 katı aday çağrılacak. Sınav ÖSYM tarafından 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Ankara‘da yapılacak. Sınav 09.30’da başlayacak.

Yazılı sınav sonucunda yetmiş (70) puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak giriş sınavı duyurusunda belirtilen kadronun dört katı (1440) aday Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınava çağrılacak.

Sınav Başvurusu

Sınava başvurular, 18-27 Mart 2013 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM aracılığıyla alınacaktır. Sınava başvuru, sınavın uygulanmasına ilişkin bilgiler, sınav ücreti ve sınav ücretinin yatırılacağı bankalar başvuru tarihinde ÖSYM’nin internet adresinde duyurulacaktır.

Sınav Tarihi, Yeri Ve Başlama Saati

Sınav ÖSYM tarafından 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav 09.30’da başlayacaktır.


Bir önceki yazımız olan Kamuda iş güvenliği uzmanı olanlara 1200 lira ek gelir başlıklı makalemizde 1200 lira ek gelir, İş güvenliği uzmanı ve iş güvenliği uzmanı kursları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ