48. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası Sonuçları

48. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası Sonuçları

Sağlık Bakanlığı tarafından tabip, uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzman tabip unvanını kazanan personelin atama işlemleri için münhal kadrolar yayımlandı.  Mazeret durumundan atama başvuruları kabul edilenler de dahil olmak üzere bu kadrolar için  Kura çekimi 27 Aralık 2012 Perşembe günü yapılacaktır. Halen Görevde Olanlar İçin 2012 Yılı Aralık Ayı Eş Durumu Mazereti Atama Kurası sonuçları da Sağlık Bakanlığı sitesinde yer alıyor. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa, 05/07/2005 tarihli ve 25866 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5371 sayılı Kanun ile eklenen ek maddeler uyarınca, 05/07/2005 (bu tarih dâhil) tarihinden itibaren; yurt içinde veya yurt dışında öğrenimlerini tamamlayarak tabip, uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzman tabip unvanını kazanan ve Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesi http://yonetim.sb.gov.tr’de ismi ilan edilen personelin atama işlemleri için mazeret durumundan atama başvuruları kabul edilenler de dâhil olmak üzere 27 Aralık 2012 Perşembe günü aşağıdaki temel bilgiler ve takvim çerçevesinde kura çekilecektir.


Bir önceki yazımız olan Devlet Personel Başkanlığı KPSS atama rehberi başlıklı makalemizde 2012/2 KPSS, Devlet Personel Başkanlığı ve DPB hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ