Çelik: 5 bin 423 engelli memur alınacak

Çelik: 5 bin 423 engelli memur alınacak

2013 yılında çok sayıda kamu kurum ve kuruluşlarına memur alımı yapılacak. Memur alımı duyuran kamu kurum ve kuruluşlarını buradan takipçilerimize duyurmaya devam ediyoruz. 2013 yılında engelli memur adaylarını da sevindiren bir haber geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yıl 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağını müjdeledi. Engelli personelin yerleştirme işlemlerinin şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesini planlandıklarını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, bu yılki yerleştirme için kurumlarca Devlet Personel Başkanlığı’na intikal ettirilen kadro sayısının 5 bin 423 olduğu belirtti.

Çelik, önümüzdeki hafta itibarıyla bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun Devlet Personel Başkanlığı’nca ÖSYM Başkanlığı tarafından duyuru yapılacağını belirtti. Adayların tercihlerinin alınmasından sonra yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını belirtti.

Bakan Çelik, ”Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM’nin takvimi de uygun olursa şubat ayı sonuna kadar veya en geç mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak” dedi.Çelik: 5 bin 423 engelli memur alınacak


Bir önceki yazımız olan İller Bankasına KPSS'siz personel alınacak! başlıklı makalemizde İller Bankası İnsan kaynakları, İller Bankası iş başvurusu ve iller bankası memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. imran çelik dedi ki:

  imran çelik özürlü memurr alımı nerede nezaman alınacak nerede başvur yapacam

 2. kader dedi ki:

  ne zaman ve nereye başburumuz yapılacak özürlü kardeşlerim

 3. faruk ebiri dedi ki:

  kurayla memur alımı varmı.

 4. mehmet ceyhun demir dedi ki:

  ben özürlü iş arıyorum memur olmak istiyorum ne zaman olur masa üstü çalışıçam

BİR YORUM YAZ