EKPSS için başvurular başladı

EKPSS için başvurular başladı

ÖMSS sınavı yerine getirilen Yeni Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı EKPSS başvuruları başladı. Engelli memur adayları kamu kurum ve kuruluşlarına atanabilmek için bu sınavdan yeterli not almaları gerekmektedir. ÖSYM merkezi tarafından gerçekleştirilen 2014- EKPSS 27 Nisan 2014 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır.

EKPSS sınavı ne zaman? 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) 27 Nisan’da yapılacak. 2014- EKPSS başvuruları başladı. Başvurular, 7 Mart Cuma gününe kadar devam edecek.

EKPSS başvuru Sayfasına ulaşmak İçin Tıklayınız

ÖSYM engelli memur adaylarını aydınlatmak adına bir duyuru yayımladı. Duyuruya göre, “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca EKPSS 27 Nisan 2014 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak.

EKPSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvurular bugün başlayacak, 7 Mart 2014’te sona erecek.

2014 EKPSS kılavuzu osym-ekpss

Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumdaki engelli adaylar başvuracak. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklar. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 12 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak, 23 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek.

Adayların başvuru öncesi ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı ön kabul ve taahhüt beyanı belgesini, kendileri için belirtilen süreler içinde almaları gerekiyor. Ön kabul ve taahhüt beyanı belgesi yanında bulunmayan adayların başvuruları alınmayacak.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri EKPSS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacak. Başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacak.

2014-EKPSS Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden başvuru tarihinde yayımlanacak. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2014-EKPSS Kılavuzunda yer alıyor. EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri istendi.


Bir önceki yazımız olan Gümrük 120 uzman yardımcısı alacak başlıklı makalemizde 2014 Gümrük Bakanlığı memur alımı sınavı, Gümrük 120 uzman yardımcısı alımı ve Gümrük 120 uzman yardımcısı sınav başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ