Gelir Uzman Yardımcılığı sonuçları için tıklayınız!

Gelir Uzman Yardımcılığı sonuçları için tıklayınız!

GİB, gelir uzman yardımcıları alacak  Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen iki bin kişinin alınacağı Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 28 Aralık 2013 tarihinde yapılacak. Gelir uzman yardımcısı adaylarının başvuru sonuçları bugün açıklandı.

Gelir Uzman Yardımcılığı sonuçları belli oldu. Adaylar kurumun sitesinden ve aşağıdaki bağlantıdan sınav giriş yerlerini öğrenebilirler.

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı 28 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 10:00’da başlayacak olup, adayların saat 09:30’da sınav salonunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adayların sınava girerken nüfus cüzdanı ya da TC kimlik numaralı sürücü belgesini yanlarında bulundurmaları zorunludur. Bu belgeleri  yanında olmayan aday kesinlikle sınava alınmayacaktır.

1- Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlardan, KPSS 35 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda sınava girmeye hak kazanan adaylar ve sınav yerleri açıklandı.

2- Sınav ilanında yer alan iller içerisinde kontenjanın üzerinde başvuru olan illerden,

Ankara ili için başvuran 3500 üncü adayın puanı 75,868

Denizli ili için başvuran 850 inci adayın puanı 74,229

İstanbul ili için başvuran 5000 inci adayın puanı 75,285

Zonguldak ili için başvuran 650 nci adayın puanı 72,754 olarak açıklandı. Bu puanların altında kalan adayların sınava girmeleri mümkün değildir.

Sınava katılacak adaylar ile sınav yerlerini görmek için tıklayınız. Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı giriş yerleri


Bir önceki yazımız olan Maliye'ye 480 iç denetçi kadrosu ihdas ediliyor başlıklı makalemizde 480 iç denetçi kadrosu, İç denetçi nedir ve İç denetçi sınavı tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ