Gümrük 120 uzman yardımcısı alacak

Gümrük 120 uzman yardımcısı alacak

Gümrük Bakanlığı, başvuru formunu yayınladı   Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, yazılı ve sözlü sınavla 120 uzman yardımcısı alacak.

Gümrük Bakanlığı 120 uzman yardımcısı alacak

Gümrük yeni memur alımı yapacağını duyurdu. İlana göre Gümrük Bakanlığı yeni memur alımını yapmak üzere yazılı ve sözlü iki aşamalı sınav düzenleyecek. Gümrük Bakanlığı memur alımına ilişkin ilan Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Duyuruya göre, Bakanlık, Genel İdare Hizmetleri sınıfında görevlendirilmek üzere, gümrük birimi için 60, ticaret birimi için 60 olmak üzere toplam 120 gümrük ve ticaret uzman yardımcısı kadrosu için giriş sınavı yapacak. Adaylar her birim için KPSS puan sıralamasına göre belirlenecek. Her birime 600 aday çağırılarak yazılı sınava katılacak.

Gümrük Bakanlığı 120 uzman yardımcısı ilanı için TIKLAYINIZ

Sınava katılacak adaylarda aranan özellikler

Adaylarda aranan en önemli özellik şüphesiz ki mezun oldukları okuldur. Adaylarda en az 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin iktisat, işletme, maliye, hukuk, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yükseköğretim bölümlerinden mezun olmak ve 7-8 Temmuz 2012 veya 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan KPSS’de ilgili puan türünden 70 ve üzeri puan almak şartları aranıyor.

Sınav başvuru tarihi 

Gümrük 120 uzman yardımcılığı için sınav başvuruları 07 Mart 2014 – 17 Mart 2014 tarihleri arasında Bakanlığımız kurumsal internet sitesinden gerçekleştirilecek olup, adaylar gümrük yada ticaret birimlerinden yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir. (www.gtb.gov.tr)

Sınav giriş belgeleri

Adaylar sınav giriş belgelerini 21 Nisan – 25 Nisan 2014 tarihleri arasında Personel Dairesi Başkanlığı’ndan veya sınav sabahı sınav yerinden elden alacaklardır.

Sınav tarihi ve yeri

Gümrük 120 uzman yardımcılığı için yazılı sınav 26 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da yapılacak olup, sınav yeri ve saati adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.


Bir önceki yazımız olan Şubatta Bin 620 engelli memur alınacak başlıklı makalemizde Devlet Personel Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı engelli memur alımı ve engelli memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ