Güvenlik personeline kadro müjdesi

Güvenlik personeline kadro müjdesi

Taşerona kadro verilmesine ilişkin haberler uzun süredir gündemde yerini koruyor. Taşeron olarak gerek kamuda, gerekse özel sektörde çalışan milyonlarca personelin tek umudu kadroya geçebilmek. Ancak seçimlerden önce de hangi taşeronların kadroya alınacağının sinyalleri verilmişti. Kamu kurumlarında çalışan taşeronlarda asıl işi yapanlara kadro yolunun açılacağı belirtilmişti. Kamu bankalarından Ziraat Bankası güvenlik işini üstlenen taşerona bağlı çalışanlarının kadroya alınacağını müjdeledi.

Ziraat Bankası güvenlik personelini kadroya alıyor

Taşerondan hizmet alımı yapan Ziraat Bankası güvenlik personelini kadroya dahil edeceğini açıkladı. Ak Parti’nin seçim öncesi vaatlerinden biri olan, taşerona kadro konusunda ilk uygulamaya Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankaları imza atıyor.Güvenlik personeline kadro müjdesi

Ziraat Bankası ve Halk Bank, 64. hükümet açıklanmadan bünyelerinde çalışan güvenlik görevlilerini kadrolarına alma çalışması başlattılar. Taşeron çalışanlara yönelik çalışmalar kamu sektöründe başlatılmadan bankalar ilk adımı attılar.

Kamu bankalarından Ziraat Bankası, taşeron güvenlik görevlerini banka bünyesine almak için karar aldı.

İştiraklerde de var

 

Ziraat Bankası Yönetim Kurulu aldığı karar ile bünyesinde görev yapan 2 bin 707 taşeron güvenlik görevlisini yüzde 70’e yakın bir bölümünü kadroya alıyor.

Ziraat Bankası Yönetim Kurulu, kararı 1 Ocak 20016 tarihinden itibaren geçerli olacak ve geri kalan personel ise kademeli olarak banka kadrosuna alınacak.

Kamu bankaları bünyesinde ve iştiraklerinde güvenlik personeli dışında temizlik ve içecek servisinde görev yapan çok sayıda taşeron çalışan istihdam ediliyor.

Yılbaşında taşeron çalışanların kadroya alınması tamamlanmış olacak. Ziraat Bankası’nda 5 yılını doldurmuş toplam 2 bin 707 taşeron güvenlik görevlisi ana kadroya alınacak. Çalışmalar tamamlandığında 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla bu kişiler banka kadrosuna geçecekler. Taşeron çalışanların hakkında her hangi bir soruşturmama olmaması, bankanın etik kurallarına uymaları şartıyla kadroya alınacağı belirtildi.

Öte yandan Halkbankası bünyesindeki çalışmanın devam ettiği belirtildi.


Bir önceki yazımız olan Yargıtay 78 Zabıt katibi Alımı Yapacak başlıklı makalemizde Yargıtay Başkanlığı zabıt katibi alım ilanı, Yargıtay sözleşmeli personel alımı 2016 ve Yargıtay Zabıt katibi Alımı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ozlem dedi ki:

    Ben Açıköğretim lisesinde okuyorum bu güvenlik sınavlarına bende girebilirmiyim

BİR YORUM YAZ