Hangi kurumdan kaç sözleşmeli kadroya geçecek?

Hangi kurumdan kaç sözleşmeli kadroya geçecek?

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Devlet Personel Başkanlığı (DPB) hangi kurumdan kaç personelin kadroya alınacağını duyurdu. Başbakan’ın dünkü konuşmasından DPB bugün geçiş düzenlemesinden yararlanacakları açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında sözleşmeli çalışanlara bir müjde verdi. 96 bin 500 sözleşmeli personelin kadroya alınacağını duyurdu. Dün yapılan AKP grup toplantısında Erdoğan “25 Haziran 2013 tarihi itibariyle yani bugün, bundan sonrası geçerli değil, bugün itibariyle, geçmişe yönelik görevde bulunan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda 96 bin 500 personel var. Yasal düzenleme bu dönemde tamamlanacak” açıklamasında bulundu. Başbakanın bu açıklaması bilerce sözleşmeliyi memnun etti. Bugün DPB tarafından yapılan açıklamada kurumların kadroya alınacak sözleşmeli personel sayıları resmen açıklandı.

Bu çerçevede, kadroya geçiş düzenlemesinden yararlanacaklar ve sayısına DPB sayfasından ve buradan ulaşabilirsiniz.  

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B’ maddesine göre çalışan Sözleşmeli personel: 72.485 

2. 4924 sayılı Kanuna göre tabi sözleşmeli sağlık personeli: 772 Kişi 

3. 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel (İl özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birliklerindeki sözleşmeli personel ): 23.248 kişi


Bir önceki yazımız olan Maliye'ye 480 iç denetçi kadrosu ihdas ediliyor başlıklı makalemizde 480 iç denetçi kadrosu, İç denetçi nedir ve İç denetçi sınavı tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ