HSYK, Yargıtay’ın 16 yeni üyesini seçti

HSYK, Yargıtay’ın 16 yeni üyesini seçti
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Yargıtay üyelerini belirlemede yetkili olan kurum. HSYK Genel Kurulu, Yargıtay’ın yeni üyelerini belirledi.  HSYK Yargıtay Birinci Başkanlığı’nın boşalan 16 kadrosu için bugün seçime gitti. Kurul, 8 Ekim 2012 tarihinde üyeliğe seçilmeye hak kazanan 5 bin 240 hakim ve savcının ismini ilan etti. Ancak aralarında Ankara Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’nın da bulunduğu 5 hakim ve savcı listede yer almadıkları için başvu yaptı.  25 hakim ve savcı üyelik seçimi listesinden isimlerinin çıkarılmasını istedi. HSYK 5 bin 225 kişilik hakim ve savcı arasından Yargıtay’a 16 yeni üye seçti.
HSYK’dan yapılan açıklamaya göre, HSYK Genel Kurulu’nun 19 Ekim tarihli ve 605 sayılı kararıyla Yargıtay üyeliğine seçilenler şöyle:

”Ankara Cumhuriyet Savcısı Alp Arslan, Yargıtay Tetkik Hakimi olup Türkiye Adalet Akademisi’nde görevli hakim İlyas Şahin, Hakim Gürler Dursun, Konya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hacı Osman Kaya, Hakim Hanefi Keskin, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Muhsin Şentürk, Personel Genel Müdürü Mustafa Kemal Özçelik, Hakim Nazmiye Beyazıtoğlu Kuşçuoğlu, Hakim Necmi Özer, Yargıtay Tetkik Hakimi Nesrin Şengün, Hakim Oktay Acu, Hakim Ömer Faruk Herdem, HSYK Teftiş Kurulu Başkanlığı Kurul Başmüfettişi Özcan Turan, Yargıtay Tetkik Hakimi Öznur Kakillioğlu, Kartal Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Refik Sarıoğlu, Gölbaşı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Tuncer.”


Bir önceki yazımız olan Şimşek: 242 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alınacak başlıklı makalemizde Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı, Maliye Bakanı ve Mehmet Şimşek hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ