İşte sınavsız memur alan kamu kurumları!

İşte sınavsız memur alan kamu kurumları!

Kamu kurumları memur alımında KPSS sonuçlarını değerlendiriyor. Memur olmak isteyenlerin mutlaka KPSS’ye katılmaları gerekiyor. Kamu kurumlarındaki her kadro KPSS sonuçlarına göre personel alıyor. Ancak her kamu kurumunda memur olarak çalışmak için KPSS’ye katılmak gerekmiyor. Bazı kurumlar KPSS’siz personel alıyor. Sayıları çok az da olsa KPSS şartı olmaksızın memur alan kurumlar da var. İşte o kurumlardan bazıları.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği

Sınavsız atamayla memur alan kurumların başında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği geliyor. Başbakanlık Başmüşavirliği de sınavsız atamayla memur alabiliyor.

Milli istihbarat teşkilatı MİT

Milli istihbarat teşkilatı MİT

Milli istihbarat teşkilatı MİT personelini farklı yöntemlerle belirliyor. Kurum özerk yapısı gereği sınavsız memur ataması yapabiliyor.

Milli güvenlik Kurulu

Milli güvenlik Kurulu

 

Milli güvenlik Kurulu da istisnai durumlarda memur atamalarını sınavsız yapabilen kurumlar arasında bulunuyor.

 

Toplu Konut İdaresi TOKİ

Toplu Konut İdaresi TOKİ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı da uygun gördüğü durumlarda sınavsız memur alabiliyor.


Bir önceki yazımız olan Maliye'ye 480 iç denetçi kadrosu ihdas ediliyor başlıklı makalemizde 480 iç denetçi kadrosu, İç denetçi nedir ve İç denetçi sınavı tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Kamil dedi ki:

    İş arıyorum 2012 2013 kpss ye girmedim askerdeydim memur olmak istiyorum sınavsız memur alan devlet kurumlarına girmek istiyorum sabıkam yok

  2. emrullah dedi ki:

    Aksiyon macera gerilim heyacan arıyorum yabancı dil bilmiyorum lise mezunuyum her türlü kamu güvenliği teşkilatında (polis,istihbarat,) çalışmak istiyorum

BİR YORUM YAZ