Koruma memuru alımında hangi şartlar aranacak?

Koruma memuru alımında hangi şartlar aranacak?

koruma-memuruEmniyet’e alınması planlanan koruma memurlarında aranan şartlar belli oldu. Emniyet Müdürlüğü koruma memuru alımında hangi şartlar arayacak? İşte detaylar!

İlk etapta Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı içerisinde isdihdam edilmek üzere 28 bin 500 koruma memuru alınması planlanırken, sonra bu sayının 50 bini bulacağına dair haberler yayınlanmıştı. Koruma memuru alımında ağırlık taşraya verilmek üzere alım yapılacaktı.
Uzun süredir kamuoyunu meraklandıran koruma memuru alımları henüz başlamadı. 2014 yılının ilk ayında alınması öngörülen koruma memurluğu başvuruları da henüz başlamadı. Bu konu ile ilgili bugün yeni bir resmi yazı yayınlandı.

BİMER’e yapılan başvurulara Emniyet Genel Müdürlüğü’nün verdiği cevapta üniformalı olarak görev yapacak koruma memurluğuna ilişkin kanun çalışmalarının devam ettiğini belirtiliyor.

Koruma memurluğunda aranan şartlar neler? 

Emniyet Genel Müdürlüğü, BİMER başvurularına verdiği cevapta koruma memurluğu kadrosuna ilişkin kanun çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Emniyetten verilen cevapta, koruma memuru kadrosuna alınması planlanan kişilerde aranan şartlara detaylı olarak yer verildi. Koruma memuru başvurularıyla ilgili herhangi bir açıklama yapıldığında sitemizde sizlere duyurulacaktır.

İşte Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi Yazısıkoruma


Bir önceki yazımız olan Şubatta Bin 620 engelli memur alınacak başlıklı makalemizde Devlet Personel Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı engelli memur alımı ve engelli memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ