KPSS Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?

KPSS Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?

2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sonuçları açıklandı. Adaylar bir nebze olsun rahat bir nefes aldı. Beklediği puanı alamayanlar bir sonraki sınava hazırlanmaya başladılar bile. Peki iyi puan alanlar için tercih işlemleri ne zaman yapılacak? 2012 KPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte bu soruların yanıtları için gözler ÖSYM’de.
2012 Ortaöğretim (Lise) Önlisans düzeyi KPSS tercih işlemleri için ÖSYM”nin KPSS sonuçları yayımlandıktan sonra 1 ay içerisinde memurluk kadrolarını açıklamasıyla süreç başlayacaktır. Yaklaşık olarak bu süreç Kasım ayına denk geliyor. Zaten memur atamaları genelde her yılın Kasım ayında yapılıyor.
2012 KPSS Lisans sınav sonuçları 2014 yılına kadar geçerli olacak, bu süreç içindeki atamalara 2012 KPSS puanını ile başvuruda bulunabilirsiniz.

2012 KPSS Eğitim Bilimleri sınavının geçerliliği ise 1 yıl olacaktır. Yani 2013 yılına kadar geçerli olacaktır.
2014 yılına kadar memur alımları ne zaman yapılacaktır?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yürütülen memur alımları ilk olarak Haziran ayında yapıldı. İkinci alımların ise Kasımda yapılması bekleniyor. 2013 yılı için ise memur alımlarının OCAK 2013″te açıklanması bekleniyor.

KPSS Memur Alımında Nasıl Bir Süreç İzleniyor?
Açıklanan tarihler içerisinde belirlenen kadrolar çerçevesinde ve KPSS puanınızla tercihinizi yaptıktan sonra sonuçları beklemeye başlıyorsunuz. Elbette yüksek puan alanların her zaman önceliği olmaktadır.

Sonuç açıklandığında ek bir sözlü mülakat olmadan çalışmaya başlanıyor. Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmamaktadır.


Bir önceki yazımız olan Kadın polis adaylarında boy şartı değişiyor başlıklı makalemizde Kadın polis adayları boy şartı, Kadın polis adayları boy şartı değişikliği ve PMYO hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ