Kur’an kursu öğretici Vekilleri kadroya geçiyor

Kur’an kursu öğretici Vekilleri kadroya geçiyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Vekil olarak Kur’an kursu öğreticisi olarak çalışanlara kadro müjdesi geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı, vekil Kur’an kursu öğreticilerini kadroya alıyor. Vekil öğreticilerin kadroya geçişi için başvuru tarihleri açıklandı. Bu gelişme üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’nda vekil öğretmenlik yapan kişilerde de kadro beklentisi oluştu. Aynı hakların onlara da verilmesi konusunda yoğun talepler bulunuyor.

Vekil Kur’an kursu öğreticilerine kadro müjdesi

Vekil Kur’an Kursu Öğreticilerinin Aday Kur’an Kursu Öğreticisi Olarak Atanmasıyla İlgili Duyuru

22.06.1965 tarihli ve633 Sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun’a,02/08/2013 tarih ve 28726 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe giren6495 Sayılı Kanunla eklenen Geçici 18 inci maddesindeki şartları taşıyan vekilKur’an kursu öğreticilerinden il müftülüklerince sisteme kaydı yapılanlarıntercih işlemleri 18-22 Kasım 2013 tarihleri arasında http://ikys.diyanet.gov.tr/Sinav/KurumDisi adresinden gerçekleştirilecektir.

İlgililere duyurulur.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Bir önceki yazımız olan Maliye'ye 480 iç denetçi kadrosu ihdas ediliyor başlıklı makalemizde 480 iç denetçi kadrosu, İç denetçi nedir ve İç denetçi sınavı tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ