Öğretmenlik Alan Sınavı 14 Temmuz’da Yapılacak!

Öğretmenlik Alan Sınavı 14 Temmuz’da Yapılacak!

Öğretmenlik Alan Sınavı 14 Temmuz'da Yapılacak!Uzun zamandır üzerinde konuşulan öğretmenlerin ter dökeceği Alan Sınavının tarihi açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Faruk Çelik tarafından açıklanan 2013 KPSS takviminde alan sınavının tarihide belirtildi. Çelik kamuya ilk defa atanacaklar için 2013 yılı sınav ve yerleştirme takvimini açıkladı.

Açıklanan 2013 sınav takviminde öğretmenlere yönelik Alan Sınavı’nın tarihi de bulunuyor. Açıklanan takvime göre Öğretmenlik Alan Sınavı 14 Temmuz’da yapılacak. Alan sınavına katılacak adaylar başvurularını ise 6-15 Mayıs tarihleri arasında yapacaklar.

Öğretmenlerin gireceği Alan Sınavı(ÖAS) ile ilgili meraka edilen çok soru var Öğretmenlik Alan Sınavı MEB tarafından belirlenen branşlarda uygulanacak bir sınavdır. MEB’in belirlediği branşlarda öğretmen adayları KPSS’den sonra bu sınava girmek zorundadır. Öğretmenlik Alan Sınavı ÖSYM tarafından düzenlenmektedir.


Bir önceki yazımız olan TÜBİTAK Personel Alımı başlıklı makalemizde 2013 TÜBİTAK Personel Alımı, Tübitak eleman alımı ve Tübitak ilan hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ