ÖMSS kadroları açıklandı!

ÖMSS kadroları açıklandı!

ÖMSS kadroları açıklandı!Özürlü memur seçme sınavı ÖMMS ile kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan açık kadrolara memur ataması yapılıyor. ÖSYM tarafından düzenlenen sınava tabi tutulan engelli memur adayları aldıkları puanlara göre açık bulunan kamu kurumlarına atanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2013 yılında 5 bin 423 kadroya engelli memur alınacağını daha önceden açıklamıştı. Bu konudaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Engelli personelin yerleştirme işlemlerinin şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesini planlanıyor. Kamu kurum ve kuruluşları ÖMMS kadrolarını açıkladı.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi ve bu maddeye dayanılarak yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’in 13 üncü maddesine istinaden 2013 yılına ilişkin olarak engelli alımı amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarınca Başkanlığımıza bildirilen kadrolar, Nitelik-Kod Kılavuzu ve mevzuata uygunluk yönünden incelenmiş, inceleme sonucunda ilgili kurumlarla mutabakat sağlandıktan sonra, sözkonusu kadrolar eğitim durumu başlıkları ile ekte yer aldığı şekli ile Tercih Kılavuzunda yayımlanmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

ÖSYM Başkanlığınca yayımlanacak Tercih Kılavuzu ve belirlenecek merkezi yerleştirme takvimi çerçevesinde, sözkonusu kadrolara yerleştirme işlemleri en geç Mart ayı içerisinde sonuçlandırılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Tablo 1- İlköğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 2- Ortaöğretim mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 3- Önlisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 4- Lisans mezunlarının atanacağı kadrolar

Tablo 5- Alan/Dal/Bölüm ve Program Eşleşmeleri

Ortaöğretim Alan/Dal/Bölüm Eşleşmeleri

Önlisans (Program Eşleşmesi)


Bir önceki yazımız olan SHÇEK Evde Bakım Aylığı Hangi Şartlarda Verilir? başlıklı makalemizde Evde Bakım Aylığı alma şartları, Evde Bakım Aylığı başvurusu ve Evde Bakım Aylığı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ