ÖMSS Tercih ve Kura Sonuçları

ÖMSS Tercih ve Kura Sonuçları

Binlerce engelli adayın memur olma umuduyla beklediği ÖMSS tercih sonuçları bugün açıklanacak. Engelli memur adayları ÖMSS puanlarına göre kura ile belirlenecek. İsteyenler kura çekilişini izlemek üzere katılabilecek.

Devlet Personel Başkanlığı kur’a sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurdu. Başkanlığın bugün yaptığı açıklama da ise ÖMSS puanına dayalı yerleştirme sonuçları da bugün duyuruluyor.

Devlet Personel Başkanlığından gelen bilgilere göre, bugün hem ilköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolarına kur’a ile yerleştirme sonuçları hem de ortaöğretim/ön lisans/lisans mezunu engelli adaylarının tercih sonuçları saat 16:00’da açıklanacak.

ÖMSS Sonuçlarına Göre Yerleştirme Talebinde Bulunan Engelli Memur Adayları İçin Duyuru

2012-ÖMSS sonucuna göre yerleştirme talebinde bulunan ortaöğretim/ön lisans/lisans mezunu engelli memur adayları 28 Şubat-11 Mart 2013 tarihleri arasında tercihlerini yaptılar.

Bu adaylar yerleştirme sonuçları öğrenmek için, bugün saat 16:00’dan sonra ÖSYM Başkanlığının https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sonuçlara ulaşabilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2013 Engelli Memur Alımı İçin Kura Çekimi Duyurusu

İlkokul/ilköğretim/ortaokul mezunu engelli vatandaşlarımızın Devlet memurluğuna alınmasında kullanılan kura yöntemi için tercihler, 28 Şubat-11 Mart 2013 tarihleri arasında alınmıştır. Bu adaylar kura ile belirlenecekler.

Bahse konu adaylar için kura çekimi, 14 Mart 2013 Perşembe Günü Saat 16:00’da ÖSYM Başkanlığı Tesisleri BİLKENT/ANKARA adresinde Noter huzurunda yapılacaktır.

Engelli memur adaylarımız da ilgili Yönetmelik hükmü gereğince kura işlemini izleyebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Banko Asistanı Giriş Sınavı Sonuçları başlıklı makalemizde 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı, 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı kazananlar ve 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı yedekler hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ