Parti üyesi olup olmadığınızı hemen sorgulayın!

Parti üyesi olup olmadığınızı hemen sorgulayın!

Medyada büyük yankı uyandıran habere göre bazı vatandaşlar haberleri olmadan bazı partilere üye yapılmışlar. yani bir şekilde kişisel bilgilerine ulaşılan vatandaşların izinler olmaksızın çeşitli partilerin üyesi yapılmışlar. Bu konu ile ilgili medyada yer alan haberlerde göre bazı partiler, haberleri olmadan  bazı vatandaşları üye yapmışlar. Eğer bu konuda, daha sonra bir sorun yaşamak istemiyorsanız parti üyesi olup olmadığınızı sorgulamanızda yarar var.

Bilindiği gibi memur olabilmek için herhangi bir partiye üye olmamak gerekiyor. Belkide haberiniz olmadan üye oldunuz. Ya da katıldığınız bir siyasi partinin faaliyetinde bir form doldurdunuz. Peki parti üyesi olup olmadığınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

T.C. Kimlik no ve Cüzdan Seri – No bilgilerini girerek Yargıtay’dan sorgulama yapabilirsiniz. Parti üyeliği sorgulaması Yargıtay’ın web sayfasından yapılabilmektedir. Sorulama için T.C. Kimlik no ve Cüzdan Seri – No bilgileri girilerek. sorgula butonu tıklandığında sonuca ulaşılıyor. Eğer isteğiniz dışında yapılan bir üyelik ise hemen itiraz etmeniz gerekmektedir.

İlgili sayfaya ulaşmak için tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Afet dönüşümünde görevlendirilecek 380 kişi alınacak başlıklı makalemizde 380 sözleşmeli personel, Afet dönüşümü ve Afet dönüşümü çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. BURHAN TAĞAN dedi ki:

    AK PARTİ PARTİ ÜYELİYİMİN İPTALİNİN YAPILMASINI SAYGILARIMLA ARZEDERİM

BİR YORUM YAZ